Změnit velikost textu
Právě je čtv 28. bře 2024 12:38:04


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 7 z 9   [ Příspěvků: 88 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pát 18. pro 2009 17:54:40 
Skorodrbna
Skorodrbna
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis 2008 8:25:38
Příspěvky: 299
Bydliště: Vysočina
Něco málo z naší výzdoby :mrkni:


Přílohy:
okno v obýváku.JPG
okno v obýváku.JPG [ 74.57 KiB | Zobrazeno 82 krát ]
okno v ložnici.JPG
okno v ložnici.JPG [ 69.33 KiB | Zobrazeno 81 krát ]
věnec.JPG
věnec.JPG [ 179.55 KiB | Zobrazeno 80 krát ]
Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pát 18. pro 2009 20:11:50 
Bc.Alca píše:
Bříško píše:
toto je miláček mého muže :hihi: je to na svíčku a už to máme roky.Jak začne advent,vytahuje kámoše :hihi:

Nezlob se na mě, ale Santu fakt nemusím :hruza: . Jsme cestou z rybovky jeli přes Uhříněves )táta nás tamtudy protáhl) a tam měli fakt úžasně ozdobený dům - celý pokrytý žárovičkama, na zahradě sněhuláci, sobi, sobi táhnoucí sáně a na baráku byl ještě Santa jako že leze do okna...No nezlobte se na mě ale kýč všech kýčů......Já radši ježíška :angel:


Jak si vlastně představujete Ježíška v sádrovém projevu?Já osobně nevím::
Já jsem ráda,jak mají lidi radost z věcí které se jim líbí a nerozlišuji zda je to kýč či ne. Kde je napsáno kdo určuje co je kýč? Kdo má to právo? Nikdo...
Jedině tady jde o byznys. Určování mody a všichni chodí jako v uniformě.

To nic to je jen můj názor viz Picasso a jeho nesmyslné "smysly"?Tak raději TRPASLÍČKA,,je to tradice................


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pát 18. pro 2009 23:53:16 
Drbna
Drbna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 23:31:00
Příspěvky: 162
Bydliště: Praha
Petrulko, já bych ježíška do sádry nedávala. Ani nedokážu popsat, jak jsem si ho představovala. A to je na něm to hezké. Ale taky je to důvod proč nám sem cpou Santa Klause - o tom každý ví jak vypadá a tak se snadněji udělá sádrový, dá se na obal, balící papír, atd. prostě je marketingově zajímavější. Jinak specifikuju - ten dům o kterém jsem mluvila byl pro mě kýč všech kýčů. Jinak mi přjde, že už některé ty domy začínají vypadat jako z amerických Vánočních filmů - vždyť jsme češi, tak se nemusíme pořád po někom opičit a přejímat jeho modly......... :plastika:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: sob 19. pro 2009 0:43:19 
,, :potlesk: :bye: ten Santa mne už také štve ,,, :love1:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: sob 19. pro 2009 0:47:31 
Bc.Alca píše:
Petrulko, já bych ježíška do sádry nedávala. Ani nedokážu popsat, jak jsem si ho představovala. A to je na něm to hezké. Ale taky je to důvod proč nám sem cpou Santa Klause - o tom každý ví jak vypadá a tak se snadněji udělá sádrový, dá se na obal, balící papír, atd. prostě je marketingově zajímavější. Jinak specifikuju - ten dům o kterém jsem mluvila byl pro mě kýč všech kýčů. Jinak mi přjde, že už některé ty domy začínají vypadat jako z amerických Vánočních filmů - vždyť jsme češi, tak se nemusíme pořád po někom opičit a přejímat jeho modly......... :plastika:


Ano jistě ,já souhlasím,Ježíšek --,,neviditelný úkaz v dětských očích ,
Já to s tou sádrou myslela obrazně,pochopitelně to nejde ,když je neviditelný a to je to krásné a tajemné ,,,,


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: sob 19. pro 2009 0:55:36 
Bříško píše:
Petrulka píše:
Ano jistě ,já souhlasím,Ježíšek --,,neviditelný úkaz v dětských očích

:hihi: já vím jak vypadá ježíšek,viděla jsem ho v kostele :hihi:


,,tak to nikomu neříkej !!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: sob 19. pro 2009 1:54:34 
nejsem věřící a americké ozdobené a kýčovitě svítící domy se mi líbí.........ať si každý ježíška představí jak chce,pro mě je hezký ten svítící kýč a jingle bells jsou vánoce.

http://www.youtube.com/watch?v=O2MFducncsg

a vánoční i novoroční písničky v angličtině můžu

http://www.youtube.com/watch?v=pA8UHeoYHQM

a tahle je pro mě přáním do nového roku................třeba kýč,ale je krásná

http://www.youtube.com/watch?v=Zw1vvGYH ... re=related


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: sob 19. pro 2009 11:57:17 
Drbna
Drbna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 23:31:00
Příspěvky: 162
Bydliště: Praha
Já nejsem věřící, ale nějak mi to "přesantování" začíná vadit. myslím si, že bychom nemuseli otrocky přejímat tradice někoho jiného (dřív to byl Děda Mráz, teď Santa Claus - v podstatě žádný rozdíl). My si teda české tradice taky trošku upravujeme (například nemáme ke štědrovečerní večeři kapra neb ho nejíme....), ale prostě a jednoduše některé věci pro mě k vánocům patří (třeba postavit betlém, rozkrojit jablíčko, ráda bych se někdy zašla podívat na půlnoční - prý to není jako klasická mše ale spíš se tam zpívají koledy a tak) a jiné ne (Santa, v jakýchkoli podobách). Jinak anglické vánoční písně mám taky ráda - zvlášť proto, že české koledy hrají do zblbnutí v nákupních centrech a znechucují je tím. Asi tři roky máme cd s koledami světa a je sranda poslouchat třeba ty z latinské ameriky - člověk by ani neřekl že to jsou koledy :hihi: . Prostě a jednoduše nechápu to přejímání cizích zvyků jako je třeba haloween (my máme dušičky....). Za pár let to dopadne tak, že místo aby tu na velikonoce chodili kluci s pomlázkama a dostávali malovaná vajíčka tak budou děti hledat vajíčka které jim schoval velikonoční zajíček (taky americký zvyk....). Už teď když mají maé děti nakreslit jak si představují ježíška tak většina z nich nakreslí obtloustlého dědu v červeném oblečku.....


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: sob 19. pro 2009 13:05:05 
Drbna
Drbna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 23:31:00
Příspěvky: 162
Bydliště: Praha
Bříško píše:
Nevím čim to je,ale letos jsem to začala nějak prožívat více i v tom paneláku.Možná je to tím sněhem,nebo cukrovím,nevím :D Ať je to ježíšek,santa,nebo děda mráz,je to fuk,hlavně že něco přinese :hihi:

Já naopak letos ani moc necítím, že by vánoce měly být.....Mám fůru práce (měřím až do 22.12.), na první dva týdny v lednu plánuji dva předtermíny a navíc máme rodinné problémy (babička zkončila v Bohnicích....) takže je to letos takové "poťapané", klidně bych Vánoce zrušila :(


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: sob 19. pro 2009 13:26:39 
Drbna
Drbna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 23:31:00
Příspěvky: 162
Bydliště: Praha
Bříško píše:
Alco...máš toho moc a starosti.To člověku nepřidá.Taky to znám a roky jsem měla z vánoc doslova hrůzu,ale už je to zamnou.

Tak to Ti přeju :). Já mám hlavně strach o mamku, ty problémy s babičkou ji doslova likvidují...Snad se nám povede Vánoce zorganizovat :)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 7 z 9   [ Příspěvků: 88 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz