Změnit velikost textu
Právě je pát 29. bře 2024 1:42:29


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 8 z 9   [ Příspěvků: 88 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pon 21. pro 2009 12:09:15 
Začínající pisatel/ka
Začínající pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 16:59:54
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha
:hruza: Tak Vánoce vnímám jako obr stres!!!Kolem mě je to samá tragedie :cry2: a v práci frmol,takže si klidu opravdu užívat nemohu.
Lidi jsou podrážděný a už na ně taky pomalu nemám nervy, :mrkni:
Já se těším ,až bude po Vánocích,ale všem přeji krásné Vánoce a hlavně kupu štěstí a zdraví,no i ty dárečky!!! :love2:

Pod stromkem bych chtěla mít to,co je nereálné-zdraví a štěstí pro své blízké.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pon 21. pro 2009 21:48:33 
Bříško píše:
Nevím čim to je,ale letos jsem to začala nějak prožívat více i v tom paneláku.Možná je to tím sněhem,nebo cukrovím,nevím :D Ať je to ježíšek,santa,nebo děda mráz,je to fuk,hlavně že něco přinese :hihi:


tedy ty jsi ale Hamoun ,není ti stydno ??? :haha:děvče není? NENÍ ,,,já vím hihihi


Naposledy upravil Petrulka dne pon 21. pro 2009 21:54:13, celkově upraveno 1

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pon 21. pro 2009 21:52:24 
Bc.Alca píše:
Já nejsem věřící, ale nějak mi to "přesantování" začíná vadit. myslím si, že bychom nemuseli otrocky přejímat tradice někoho jiného (dřív to byl Děda Mráz, teď Santa Claus - v podstatě žádný rozdíl). My si teda české tradice taky trošku upravujeme (například nemáme ke štědrovečerní večeři kapra neb ho nejíme....), ale prostě a jednoduše některé věci pro mě k vánocům patří (třeba postavit betlém, rozkrojit jablíčko, ráda bych se někdy zašla podívat na půlnoční - prý to není jako klasická mše ale spíš se tam zpívají koledy a tak) a jiné ne (Santa, v jakýchkoli podobách). Jinak anglické vánoční písně mám taky ráda - zvlášť proto, že české koledy hrají do zblbnutí v nákupních centrech a znechucují je tím. Asi tři roky máme cd s koledami světa a je sranda poslouchat třeba ty z latinské ameriky - člověk by ani neřekl že to jsou koledy :hihi: . Prostě a jednoduše nechápu to přejímání cizích zvyků jako je třeba haloween (my máme dušičky....). Za pár let to dopadne tak, že místo aby tu na velikonoce chodili kluci s pomlázkama a dostávali malovaná vajíčka tak budou děti hledat vajíčka které jim schoval velikonoční zajíček (taky americký zvyk....). Už teď když mají maé děti nakreslit jak si představují ježíška tak většina z nich nakreslí obtloustlého dědu v červeném oblečku.....

JO máš pravdu dědek tlustý místo ježíška to je degradující.Oni Amíci jsou tlustí,tak si ho takhle vymysleli.Vypadá jako trpaslík ,,žádná důstojnost chybí mu akorát flaška RUMU!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pon 21. pro 2009 22:03:24 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 15:43:51
Příspěvky: 146
Bydliště: Pardubice
S tím Santou mě to tedy taky vadí:-( Mě je teprve 21, ale pamatuji si že jsem si jako dítě mohla ježíška představovat jak jsem chtěla, žádný červený dědek mě ještě nerušil, ale dnešní děti.... jsou to oběti marketingových triků, Santa prostě vydělává tak je všude po obchodních centrech, na balících papírech, v reklamách....dokonce ho někdo nazývá ježíškem :haha: Přijde mi že se to i s množstvím hraček přehání, já měla dvě panenky a pamatuji si jejich jména, stejně tak plyšáci...dneska mé dvě maličké neteřinky ještě nemají ani dva roky a už teď nevědí kam dávat hračky, přijde mi že si ani nemůžou pak hračky pamatovat, mít nějaké oblíbené, vážit si jich....to si pak možná přenesou i do života, holt je ale spotřební doba a ta tohle sebou nese:-)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: úte 22. pro 2009 23:32:35 
Bříško píše:
nezastávám se Santy,vždycky to bude pro mě ježíšek :hihi:,ale u Santy mají aspoň děti jasno,že přijde na saních,ale u ježíška nevíme,kde a jak se zjeví :hihi: Nedávno se mě malá ptala jak se sem ježíšek dostane,když bydlíme tak vysoko :hihi: Těžko jí vysvětlím,že ježíšek je svalovec a unese tolik dárků :hihi:



ježíšek je nadpřirozená bytost...dokáže nemožné pro nás ,, v tom to je


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pát 25. pro 2009 1:08:04 
,,já zas mám takovou představu,kterou nespojuji s uřižováním Krista,ale malý ježíšek ..ne Ježíš...Myslím nedospělý létající takový jakoby andělíček.
Jsem na jměno Santa alergická...my vždy se musíme na někoho nalepit abychom ve své maličkosti vyrostli. Myslím si,že máme byt sví
Opičí se po nás někdo? Ne neslyšela jsem to ještě ... :angel:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pát 25. pro 2009 18:19:10 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:01:54
Příspěvky: 663
Bydliště: Pardubicko
Nám dárky nosí taky Ježíšek...ale Santa by mi asi taky nevadil, hlavně kdyby něco přinesl :hihi: . Vánoce já miluju, není nad to když se dá dáreček, který udělá opravdu radost a je vidět, že se to povedlo. :angel: A stromeček,cukroví,koledy,svíčky.....Jen mám trochu nejasno, náš malý Davídek mi namaloval Ježíška v kolébce, Marii a Josefa a teď si nedovedu představit, jak může to miminko nosit dárky a jak mu to mám vysvětlit :otricelo:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pát 25. pro 2009 18:44:04 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:01:54
Příspěvky: 663
Bydliště: Pardubicko
Bříško píše:
fialko...musíš mu říct,že na dárečky musí počkat,až ježíšek vyroste,že by je teď neunesl :hihi:


No to by z toho Davídek mohl mít celoživotní trauma :hihi: , ale mohl by mu pomoci Santa :yes: Ve dvou se to líp táhne. :hihi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: pát 25. pro 2009 18:54:23 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:01:54
Příspěvky: 663
Bydliště: Pardubicko
Můj nejkrásnější dárek letošních Vánoc je, že nám syn řekl, že má ty nejúžasnější rodiče :cry2: . To ale nebyl jeho dárek :hihi: ,on nám dal lístky na koncert kapely Kiss v květnu v Praze, můj muž to miluje a já to nějak vydržím ,třeba to bude úžasný :cool: .


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: sob 26. pro 2009 1:32:59 
,holky holky,,,,víte kdo je svatý Mikuláš?


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 8 z 9   [ Příspěvků: 88 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz