Změnit velikost textu
Právě je pát 29. bře 2024 0:20:49


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 9   [ Příspěvků: 88 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: úte 01. pro 2009 21:00:26 
Vánoce jsou svátky klidu a pohody, podle toho to doma tak vypadá. Kdo to neprožívá - řeší si svůj problém, ale kazí tím svátky svému okolí, přijde mi to krapítek sobecké ... U nás taky nejsou hory jídla, je to jako přes rok, jen je tu navíc cukroví, dobrůtky, návštěv máme taky o trošku víc :mejdan: , užíváme si toho, že se můžem po ránu u pohádek válet v posteli, večer svařák - ráno bolehlav :haha: .... Prostě klídek :yes:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: úte 01. pro 2009 21:37:31 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:14:53
Příspěvky: 869
Bydliště: Ivančice
Pokud nám letos neumře na Štědrý den kapr ve vaně jako loni, neopadá nám na pánvi treska ze strouhanky jako loni..... tak si myslím, že svátky budou v pohodě... u televizky, cukrovíčka, pitíčka.... :mejdan: :plastika:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: úte 01. pro 2009 22:03:39 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. kvě 2009 21:37:51
Příspěvky: 727
Bydliště: Středočeský kraj - Čáslavsko
MgrA.Petrulka píše:
,,Jahu,,,,já kulím oči na tvé slavení VÁNOC!

Myslím si ,,že by se vše mělo slavit co se slavit má. Jak narozeniny a vše jiné. Ty holka nedáš šanci na vánoce ani vzpomínat. Nikomu. Není nic hezčího,než se sejít i přes diabetes,i možná právě proto,,,s rodinou. Počkej až tady nebudou ,,výčitky jsou nemilé ,pokud má člověk duši.

Nemusíš to přece přehánět ,ale být promiň sobcem ,,umí spousty lidí. Ale udělat hezké nezapomenutelné prostředí pro rodinu je nedocenitelné.

nevím ale posledně jsi měla jiné motto blíže k lidem.


A atmosféra jako taková?
Vůně jehličí a vánočních svíček, vůně z arolampy, pečené jablíčko s medem. Rozinky. Svařáček. Teploučko, otevřená kniha pod lampou, večerní film s rodinou, dopolední pohádka, odpolední procházka v lese. Posezení s přáteli, každý den návštěva u jíných příbuzných a přátel, procházky s nimi. Blikající světýlka v oknech sousedů. Vánoční mše v kostele. Vánoční koncerty a trhy. Vánoční koledy. Charita. Čas a klid, pohoda, láska, pokora, mír v duších...to jsou pro mne Vánoce.


To je jako špatně? Přece ten úklid a dary a hory jídla a shon nedělají Vánoce vánocemi!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: úte 01. pro 2009 23:09:19 
,,proč se tedy na svadbě pije atd,,,je topřece jenom svadba.Je to ale důvod oslavit ,,,jako Vánoce.
Já zase neuznávám Silvestr. Den pití a proč ho slavit.Vždyť budeme starrší nevíme co nám Nový rok přinese.Lidi blbnou s rachejtlama lekají psy a jiné...chudáky. Nesnáším Silvestra. A vy?Ono na Silvestra si každý myslí,že se musí ožrat .brrrrrrrr


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: úte 01. pro 2009 23:11:56 
,,já jsem tak ráda že mohu vzpomínat na vánoce s rodiči i s přípravami ,,,patří to k životu

Z vánoc na mne číší taková čistota všeho,nemyslím utřeného prachu ale celkově ,,je jasné ,že když jsou děti ,je to o nich aby měla radost a právě kdo je neslaví bere dětem vzpomínky. Jak je člověk dospělý také má děti ,,,je to jiné ,,ale rodina se má sejít ,,měla by. Tmelí ji :angel:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 8:41:51 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. kvě 2009 21:37:51
Příspěvky: 727
Bydliště: Středočeský kraj - Čáslavsko
No jasně že to má každý jinak, a jaký si to uděláš takový to máš. Já si z dětství pamatuju ten mamky shon kolem toho všeho, všechno vytahat uklidit porovnat a ještě na Štědrý den převléknout peřiny..honem honem..pak pěšky, procházka na hřbitov, a honem do koupelny a obléknout k večernímu stolu...jako děti jsme ty pohádky stíhaly to je jasné...jo a teplá vánočka tu mamka dřív také pekla doma.

Já ty vánoce chci v pokllidu, ostatně kluci nesnáší ani zvuk vysavače přes rok natož kolem vánoc :haha:

S dětma je to fakt jiný, to člověk fakt prožívá to těšení s nima..ale teď, jednomu klukovi 19let druhýmu 18 let, vnoučata zatím nemám :hihi:

Silvestra mám ráda, sejdeme se na chalupě celá rodinná banda plus nejbližší přátelé, děti, kočky, psi a jiná zvířena...a už slavíme vlastně dnem příjezdu na chalupu. Chodíme na procházky všichni společnš, zajdeme i do místní hospůdky na svařák a chlapi na pivko, pozdravit místní starousedlíky, to k tomu taky patří. Vždycky říkajíáá lufťáci za náma přijeli a přitom jsme všichni většinou taky z vesnic jen ze středočeského kraje :hihi: Děti většinou pro nás dospělé připraví nějaké scénky, divadlo, recitály a pod. Nebo je to Silvestr maškarní, nebo culíkatý..naši chlapi jsou všichni dlouhovlasí, takže komplet culíky všichni a tak chodíme celý den apod. Silvestr je prča. O rok starší, když už to tak někdo bere, mi připadá spíše v den narozenin než na Silvestra.

Jinak si myslím, že já osobně slavím každý den, když ráno vstanu a vidím jak se slunce vyhoupne nad hory je to oslava, když jdu polní nebo lesní cestou a všude ten klid...i to je oslava ...

Já vím Bří, že to není špatně...to byla jen taková řečnická otázka... já jsem šťasná a spokojená a když tak někdy koukám a pozoruji tu naši rodinku, tak přes všechno to, co máme za sebou a čím procházíme jsou všichni spokojeni..a to je hodno k slavení...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 13:12:59 
Ivouch píše:
Vánoční atmosféra MILUJU JI!!!A to se vším všudy!!! :love3:





Jasně souhlasím ,,je jednou do roka ,,není každý den !!!!!!!!!!!!!!!!!a právě proto..svátek v rodině ,sejítí se rodiny ,
a kdo je lechoch ať lenoší ten nežije ... :tyty:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 13:14:48 
[quote="Lenička"]Vánoce jsou svátky klidu a pohody, podle toho to doma tak vypadá. Kdo to neprožívá - řeší si svůj problém, ale kazí tím svátky svému okolí, přijde mi to krapítek sobecké ... U nás taky nejsou hory jídla, je to jako přes rok, jen je tu navíc cukroví, dobrůtky, návštěv máme taky o trošku víc :mejdan: , užíváme si toho, že se můžem po ránu u pohádek válet v posteli, večer svařák - ráno bolehlav :haha: .... Prostě klídek


:yes:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 13:18:18 
JaHu píše:
No jasně že to má každý jinak, a jaký si to uděláš takový to máš. Já si z dětství pamatuju ten mamky shon kolem toho všeho, všechno vytahat uklidit porovnat a ještě na Štědrý den převléknout peřiny..honem honem..pak pěšky, procházka na hřbitov, a honem do koupelny a obléknout k večernímu stolu...jako děti jsme ty pohádky stíhaly to je jasné...jo a teplá vánočka tu mamka dřív také pekla doma.

Já ty vánoce chci v pokllidu, ostatně kluci nesnáší ani zvuk vysavače přes rok natož kolem vánoc :haha:

S dětma je to fakt jiný, to člověk fakt prožívá to těšení s nima..ale teď, jednomu klukovi 19let druhýmu 18 let, vnoučata zatím nemám :hihi:

Silvestra mám ráda, sejdeme se na chalupě celá rodinná banda plus nejbližší přátelé, děti, kočky, psi a jiná zvířena...a už slavíme vlastně dnem příjezdu na chalupu. Chodíme na procházky všichni společnš, zajdeme i do místní hospůdky na svařák a chlapi na pivko, pozdravit místní starousedlíky, to k tomu taky patří. Vždycky říkajíáá lufťáci za náma přijeli a přitom jsme všichni většinou taky z vesnic jen ze středočeského kraje :hihi: Děti většinou pro nás dospělé připraví nějaké scénky, divadlo, recitály a pod. Nebo je to Silvestr maškarní, nebo culíkatý..naši chlapi jsou všichni dlouhovlasí, takže komplet culíky všichni a tak chodíme celý den apod. Silvestr je prča. O rok starší, když už to tak někdo bere, mi připadá spíše v den narozenin než na Silvestra.

Jinak si myslím, že já osobně slavím každý den, když ráno vstanu a vidím jak se slunce vyhoupne nad hory je to oslava, když jdu polní nebo lesní cestou a všude ten klid...i to je oslava ...

Já vím Bří, že to není špatně...to byla jen taková řečnická otázka... já jsem šťasná a spokojená a když tak někdy koukám a pozoruji tu naši rodinku, tak přes všechno to, co máme za sebou a čím procházíme jsou všichni spokojeni..a to je hodno k slavení...

tak jim kup špunty do uší :bleee: copak papáte ,když se nevaří, žije se z koukání do oblak?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční atmosféra
PříspěvekNapsal: stř 02. pro 2009 13:22:37 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. kvě 2009 21:37:51
Příspěvky: 727
Bydliště: Středočeský kraj - Čáslavsko
..NEBO TAK..

:psst: :bye:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 9   [ Příspěvků: 88 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz