Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 7 ]

Dělalo vám problém svyknout si po plastice na "nový" vzhled?
Anketa končí za ned 06. zář 2009 9:30:47
absolutně ne 78%  78%  [ 14 ]
trochu, ale hravě jsem to zvládl/a 11%  11%  [ 2 ]
jak kdy, občas s tím bojuji, ale většinou je to v pohodě 11%  11%  [ 2 ]
ano, dlouho mi trvalo, než jsem si na novou identitu zvykl/a 0%  0%  [ 0 ]
je to utrpení, do teď se s tím vyrovnávám 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 18
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "nova" identita po plastice - jak jste se s ní vyrovnali?
PříspěvekNapsal: pon 17. srp 2009 9:30:47 
Začínající pisatel/ka
Začínající pisatel/ka

Registrován: pon 17. srp 2009 9:14:49
Příspěvky: 1
Bydliště: Olomouc
Ahoj vám všem,
jsem redaktorka časopisu MOJEpsychologie a připravuji článek o lidech, kteří podstoupili plastickou operaci. Zajímá mě, jak se vyrovnali se změnou vizáže. Přeci jen, dlouhou dobu si zvykali na nějaký vzhled, formovali si určitou identitu a ta se najednou takřka ze dne na den změní. Neměli jste s tím někdo potíže?
Setkala jsem se s lidmi, kteří se po plastické operaci - přesto, že dopadla výborně, cítili ošklivě a chtěli nazpět svůj starý nos nebo povadlá víčka. Je to tak trochu paradox, ale děje se to a ráda bych o tom napsala, mimo jiné proto, že o tom nikdo s nikým před operací nemluví přesto, že toto riziko (psychické problémy po operaci) reálně hrozí.
Chtěla jsem se zeptat, jaké zkušenosti jste s novým vzhledem (a přivyknutím si na novou tvář, postavu,...) měli vy? Budu ráda za jakékoliv vaše poznámky a kdyby se náhodou našel dobrovolník či dobrovolnice, co by se mnou udělali anonymní rozhovor (např. přes email) nebo se při něm dokonce nechali i nafotit (s tím, že to bude otištěné) budu ještě raději :mejdan:
Díky, Mějte se. Veronika :bye:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "nova" identita po plastice - jak jste se s ní vyrovnali?
PříspěvekNapsal: pon 17. srp 2009 14:00:05 
Drbna
Drbna
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis 2008 15:06:32
Příspěvky: 263
Bydliště: středočeký kraj
Já si teda myslím, že každá žena de na plastickou operaci s tím, že OMLÁDNE, že se ji vrátí zpět pevné kontury obličeje a ne že má jinou identitu to snad žádná nechce :mrkni:
asi to je jiné po liposunkci, nebo plasice prsou, přesto si myslím, že to není o jiné identitě


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "nova" identita po plastice - jak jste se s ní vyrovnali?
PříspěvekNapsal: pon 17. srp 2009 17:02:04 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 23:00:33
Příspěvky: 653
Bydliště: SR
[quote="Verrronika"]
Chtěla jsem se zeptat, jaké zkušenosti jste s novým vzhledem (a přivyknutím si na novou tvář, postavu,...) měli vy? Budu ráda za jakékoliv vaše poznámky a kdyby se náhodou našel dobrovolník či dobrovolnice, co by se mnou udělali anonymní rozhovor (např. přes email) nebo se při něm dokonce nechali i nafotit (s tím, že to bude otištěné) budu ještě raději
Ja to fantastický pocit: napr: byť z jedná dňa na druhý bez "brucha" a kto raz začne stále ho láka niečo na sebe zlepšiť a Verrronika ver, stále je čo! Rozhovor - žiadny problém.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "nova" identita po plastice - jak jste se s ní vyrovnali?
PříspěvekNapsal: pon 17. srp 2009 21:20:58 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 15:50:12
Příspěvky: 433
Bydliště: Zlínský kraj
Tak já jsem byla na prsách a zpočátku jsem měla problém,zdály se mi obr,celý život nic a teď tohle :hihi: Ale rychle jsem se s tím srovnala a brzy se mi začaly mooc líbit.Teď se chystám na lift a mám velký strach z toho aby mě to moc nezměnilo,sice mi dr.slíbil,že zůstanu sama sebou,jen mě omladí,ale i tak se bojím víc,jak když jsem šla na prsa.Obličej do podprdy neschovám že jo :hihi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "nova" identita po plastice - jak jste se s ní vyrovnali?
PříspěvekNapsal: úte 18. srp 2009 9:02:49 
Skorodrbna
Skorodrbna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 23:01:23
Příspěvky: 283
Bydliště: ČR
Ahoj, ani mě nedělalo vůbec žádný problém vyrovnat se s novým vzhledem. Od prvních okamžiků po operaci jsem nesmírně šťastná a přesto že mám menší problémy s hojením vím naprosto jistě že toho nikdy nebudu litovat a že bych do toho šla znova. :mejdan: Věděla jsem naprosto přesně co chci a z jakého důvodu to dělám a můžu říct že operace moje očekávání naprosto naplnila. Jediné co mě mrzí je, že jsem to neudělala už dřív. Ušetřila bych si spoustu zdravotních i psychických problémů.
Rozhovor klidně poskytnu, ovšem nevím jestli jsem zrovna já ten správný člověk, protože mě osobně právě plastická operace od psychických problémů pomohla. :love1:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "nova" identita po plastice - jak jste se s ní vyrovnali?
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp 2009 12:33:54 
,,já osobně nijaké velké změny neviděla ,,,snad lidičky co si nechají udělat nosík tam ta změna je,,,,, :
ool:
ale paní Veroniko,před operací se podepisuje písemné prohlášení o případném nezdaru operace,,teď jsem si to uvědomila :mrkni:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: "nova" identita po plastice - jak jste se s ní vyrovnali?
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp 2009 15:32:50 
Verroniko, přeji vše nej ... k narozkám, užij si to jak se patří ... Já slavím od rána, manžel má narozky zítra, takže se ke mě připojí ... :mejdan:


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 7 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz