Změnit velikost textu
Právě je pát 29. bře 2024 0:09:14


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 11 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 0:46:13 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub 2009 18:11:58
Příspěvky: 172
Bydliště: 15 minut do Prostějova a 30 minut do Brna
Holky potrebovala bych radu :(

Mam klienta neklienta.. Je to znamy a chtela jsem mu poradit. Chce stavet drevostavbu a brat si hypoteku a zaroven refinancovat uver na jiz zakoupeny pozemek, tak jsem si rekla, rozumim tomu, tak mu dam par rad, aby ho nekdo neobral. On se mi div nevysmiva a dela si ze me legraci.
Situace je takova, ze vedle me ma samozrejme jeste dalsiho financniho poradce, rekla jsem mu, ze to nevadi, ze alespon ma vic nazoru. Ale ten druhy mu evidentne lze a ja jsem zase ta k...va co je az moc hodna :( A on veri tomu druhemu, protoze je to chlap a ti tomu prece vic rozumi... Navic mu rekl, ze nic neni problem.
Vim, ze na drevostavbu stavenou v podstate jeste na poli, kam vede jen zabahnena cesta a navic prevazne stavenou svepomoci je proste problem hypoteku dostat, nebo alespon v takove vysi, v jake by si on pral. Nenecha si vymluvit, ze nejaky odhad ceny domu, co mu vypocital projektant muze pouzit leda jako hajzlpapir, ze banky odhadce vse odhaduje predevsim podle toho, za kolik by to banka byla schopna prodat, coz v pripade drevostavby je opet problem.
Navic proste "chce" variabilni sazbu a ikdyz jsem mu zpracovala prehled toho, jak kdybychom brali vyvoj 10let zpetne, jak by mu kolisaly splatky. A je to treba i az o 7 tis mesicne! Pritom si doma spocitali, ze vic, jak 2000 mesicne navic davat nemohou a ten druhy mu opet rekl, ze to bude kolisat max 1-2000 coz proste nemuze byt pravda :(
Uz nevim, jak mu to vysvetlit, aby mi veril a nedostal se do maleru. Je to kolega meho pritele, v praci s nim sedi v jedne kancelari a vim, ze by to pak vyrazne ovlivnilo i to, jak by mu sla prace a musel by to dohanet muj, coz nechci...

Napada vas neco?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 8:35:39 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Zlatko, napadá mě jen, popřát mu hodně úspěchů. Pak by náhodou něco vyšlo jinak než podle jeho představ a on by ti to dal za vinu. Pokud už teď v tebe nemá důvěru a věří radši "chlapovi" , tak by ti to předhazoval pořád. Toť můj selský názor :friends:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 19:42:50 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 11:28:14
Příspěvky: 1465
Bydliště: 100 v ježatá
Vyprdl bych se na něj, "tady máš něco vyčíslenýho a nalož s tím jak umíš a už za mnou nechoď." - něco podobného jsem kdysi udělal s opravenou televizí - 23.12. ve cca 21:00 zazvonil kámoš že jim řachla televize, nutno podotknout - hluboká totalita - já neměl doma nic hotovýho, ale bylo mi líto jeho dětí. Tak jsem to přes noc opravil, když ráno kemo dorazil a já mu řekl cenu začalo lamentování jak je to drahý a že mi tolik nedá. Zabouchl jsem mu před nosem se slovy přiď za hodinu, no a za hodinu dostal televizi v původním stavu, v servisu pak platil skoro o 1500,- více a děti bez pohádek :noa: - už se mnou nekamarádí :nenenene: ............. :dummy:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 19:59:06 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
mazel.heelska píše:
Vyprdl bych se na něj, "tady máš něco vyčíslenýho a nalož s tím jak umíš a už za mnou nechoď." - něco podobného jsem kdysi udělal s opravenou televizí - 23.12. ve cca 21:00 zazvonil kámoš že jim řachla televize, nutno podotknout - hluboká totalita - já neměl doma nic hotovýho, ale bylo mi líto jeho dětí. Tak jsem to přes noc opravil, když ráno kemo dorazil a já mu řekl cenu začalo lamentování jak je to drahý a že mi tolik nedá. Zabouchl jsem mu před nosem se slovy přiď za hodinu, no a za hodinu dostal televizi v původním stavu, v servisu pak platil skoro o 1500,- více a děti bez pohádek :noa: - už se mnou nekamarádí :nenenene: ............. :dummy:

to jsi udělal? To bych do tebe neřekla a moc ti to nevěřím, i když si to samozřejmě kámoš zasloužil! Většinou si z takového chování nevezmeme ani ponaučení pro příště :noa: , znám z vlastní zkušenosti...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 20:06:45 
Keliška.
Keliška.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. zář 2010 19:45:31
Příspěvky: 2215
Bydliště: Praha
Zlatko - a prosil Tě o radu? Neřeš za druhé jejich problémy. Je to sice hnusný, ale účinný. Komu není rady, tomu není pomoci. Až bude v problémech, Ty to za něj řešit ani platit nebudeš ... Kdo si dnes láme hlavu s Tvou situací? Napovím Ti - nikdo. Pomocnou ruku najdeš na konci svého ramene. Když je chytrej, ať si pomůže sám.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 20:26:58 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 11:28:14
Příspěvky: 1465
Bydliště: 100 v ježatá
Mikyska píše:
to jsi udělal? To bych do tebe neřekla a moc ti to nevěřím, i když si to samozřejmě kámoš zasloužil! Většinou si z takového chování nevezmeme ani ponaučení pro příště :noa: , znám z vlastní zkušenosti...
Udělal, já Ti byl tenkrát tak vytočenej, doma bordel, stromek jsem strojil v 18:00 večeře cca 21:00 rodina nasraná :noa:
to už je ale dávno, škoda se čílit :victory:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 22:03:57 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub 2009 18:11:58
Příspěvky: 172
Bydliště: 15 minut do Prostějova a 30 minut do Brna
ja bych se na to take nejradej vykaslala, ale zase vim, ze kdyz do toho pujde s tim druhym a ty problemy stejne prijdou jen v tu dobu, kdy se mu to bude nejmene hodit a uz bude mit rozestaveno a penize nikde, tak s nim ma draha polovicka v kanclu nevydrzi. On pak neudela zadnou praci a bude cely den obvolavat a resit a brat si dovolenou a muj to vsechno odmaka za nej :( a zadne volno nedostane, jeden z nich dvou v kanclu vzdycky musi byt :(

Nejradeji bych ho v tom nechala vymachat a jen se mu smala, ze to ma za to, ze neveri ze zenska muze byt v necem lepsi nez chlap :( A ja vim, ze svoji praci delam dobre a narozdil od mnohych i poctive :( A proto si oproti nim relativne malo vydelam :( Nerada lidem lzu, stejne se na to vzdycky casem prijde, spatnou pojistku clovek proste zrusi, ale spatnou hypoteku tak snadno ne. Muj me rika, ze to mam jeste zkusit a pak se na nej vyprdnout a ze snad ho od noveho roku daji na jine misto :D


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 22:10:32 
Keliška.
Keliška.

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:23:29
Příspěvky: 1832
Bydliště: Brno
Lenka píše:
Zlatko - a prosil Tě o radu? Neřeš za druhé jejich problémy. Je to sice hnusný, ale účinný. Komu není rady, tomu není pomoci. Až bude v problémech, Ty to za něj řešit ani platit nebudeš ... Kdo si dnes láme hlavu s Tvou situací? Napovím Ti - nikdo. Pomocnou ruku najdeš na konci svého ramene. Když je chytrej, ať si pomůže sám.

Stopro souhlasím, nutit ho nemůžeš, je dospělý. A pokud se dostane do problémů, i tvůj přítel je dospělý a musí si to s ním vyjasnit, jak se bude pracovat. Takže bych to teď neřešila. Já si myslím, že on procitne, jakmile o tu hypotéku zažádá :haha:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: stř 04. kvě 2011 22:16:47 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub 2009 18:11:58
Příspěvky: 172
Bydliště: 15 minut do Prostějova a 30 minut do Brna
ivik píše:
Lenka píše:
Zlatko - a prosil Tě o radu? Neřeš za druhé jejich problémy. Je to sice hnusný, ale účinný. Komu není rady, tomu není pomoci. Až bude v problémech, Ty to za něj řešit ani platit nebudeš ... Kdo si dnes láme hlavu s Tvou situací? Napovím Ti - nikdo. Pomocnou ruku najdeš na konci svého ramene. Když je chytrej, ať si pomůže sám.

Stopro souhlasím, nutit ho nemůžeš, je dospělý. A pokud se dostane do problémů, i tvůj přítel je dospělý a musí si to s ním vyjasnit, jak se bude pracovat. Takže bych to teď neřešila. Já si myslím, že on procitne, jakmile o tu hypotéku zažádá :haha:

tak on me poprosil o nejakou nezavaznou kalkulaci, proste klasika kdo mu da nejlevnejsi urokovou sazbu... A ja k tomu pridala i par dobre minenych rad. On mi asi spis nechce verit, ze by to mohl byt problem, vzdycky se lepe posloucha to, kdyz mu nekdo rika, ze zadny problem neni. Dokonce mi uz poslal i projekt, abych ho nechala nezavazne v bance posoudit, coz puvodne na zacatku razantne odmitl a vcera mi to sam poslal na email


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Finance
PříspěvekNapsal: úte 10. kvě 2011 9:39:43 
zlatkaz píše:
ja k tomu pridala i par dobre minenych rad

Při jeho soudnosti jsi měla přidat i pár dobře mířených ran...jestli je bezohledně schopný vybavovat si věci na úkor Tvého manžela, potom rady nebyly na místě, protože to není kolega, ale úplně obyčejný pisoár


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 11 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz