Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 17 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 16:53:24 
Začínající pisatel/ka
Začínající pisatel/ka

Registrován: pát 01. kvě 2009 14:26:34
Příspěvky: 4
Doufám, že se na mně nezlobíte, že zakládám nové téma, ale doufám že může být inspirací pro mnoho z nás. Můj muž má cukrovku a ještě má nařízenou dietu takže bych uvítala nějaké zdravé recepty a hlavně inspiraci např.zelenina, ryby, kuře, králík, krůtí maso apod. Také prosím o radu čím dietně zahustit omáčku? moc děkuji


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 18:33:25 
jsem také tak jak tvůj muž takže :cry2: moukou s vodou.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 19:47:22 
Ona se dá omáčka zahustit jinak? Já znám také jen mouku s vodou ... Nejsem bůhvíjaká kuchařka. Na to mám personál :haha: :haha: :haha:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 20:22:38 
Omáčka se dá ty kuchařko :cool: zahustit jíškou,moukou se smetanou,mlékem nebo vodou,strouhaným perníkem a nebo chlebem,nastrouhaným bamborem a asi jistě i něčím jiným.
Záleží na tom,co je to za omáčku a nějak nevím,co nesmí diabetik krom cukru :angel:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 20:24:38 
Bambory neznám :haha: , na jíšku jsem zapomněla ... S tou zahušťuji polévky, to máš pravdu. Ale s ničím jiným jsem to nezkoušela. Já radši peču sladké :love1:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 20:29:52 
Omáčky nic nejsou.......a pokud se to u vás nejí,tak je jasný,že nezahušťuješ.
Jinak polévku zahuštěnou dělám opačně.Na másle podusit zeleninu nebo to,co v polévce chceš a zaprášit moukou,pak zalít vroucí vodou a vařit.Odpadne půlhodinové rozvařování jíšky ve finále.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 20:30:58 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
Tak doufam, ze sem nektera hodite dietni a zdrave jidlo, ted se mi hodi, pac absolutne netusim co varit dietniho(ne na hubnuti ale na cholesterol a zlepseni funkce slinivky, zadny tezky jidla)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 20:35:19 
xxdanielaxx píše:
Omáčky nic nejsou.......a pokud se to u vás nejí,tak je jasný,že nezahušťuješ.
Jinak polévku zahuštěnou dělám opačně.Na másle podusit zeleninu nebo to,co v polévce chceš a zaprášit moukou,pak zalít vroucí vodou a vařit.Odpadne půlhodinové rozvařování jíšky ve finále.

Zahušťuji jíškou pórkovou polévku, tu pak rozmixuji a vleji do toho smetanu se žloutkem. Toť jediné, co doma vařím z jíškou ... Jinak děti jedí jen řízky, smaž. sýr, guláš - zahustím moukou s vodou, vaječné omelety, špagety s mletým masem - melu si sama libové maso ... Pro nás dělám relativně vše, ovšem na kapce oliv. oleje a z libového masa. Příloha je rýže, těstoviny, minimálně solené.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 22:26:32 
Začínající pisatel/ka
Začínající pisatel/ka

Registrován: pát 01. kvě 2009 14:26:34
Příspěvky: 4
Nenapsala jsem to úplně přesně. Manžel měl velké problémy se žlučníkem a od toho se mu rozbouřila i slinivka a došlo to tak daleko že mu hrozila otrava protože mu žlučník začal uhnívat a tak mu ho vzali, velký řez přez celé břicho. Po nějaké době se zjistilo, že slinivka špatně pracuje tzn. cukrovka a musí si píchat inzulín. Samozřejmně jsem vařila jídla vše jen na vodě a bez zahuštění. Ale ráda bych pokud někdo vaří dietně s minimem tuku o inspiraci protože ta mi už úplně došla .... žádná smetana ani jíška :otricelo:


Naposledy upravil Dračice dne pát 18. zář 2009 22:29:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dietní a zdravá jídla ....
PříspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 22:28:26 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
Dračice píše:
Nenapsala jsem to úplně přesně. Manžel měl velké problémy se žlučníkem a od toho se mu rozbouřila i slinivka a došlo to tak daleko že mu hrozila otrava protože mu žlučník začal uhnívat a tak mu ho vzali, velký řez přez celé břicho. Po nějaké době se zjistilo, že slinivka špatně pracuje tzn. cukrovka a musí si píchat inzulín. Samozřejmně jsem vařila jídla vše jen na vodě a bez zahuštění. Ale ráda bych pokud někdo vaří dietně s minimem tuku o inspiraci protože ta mi už úplně došla .... :otricelo:


Ajaj tak to je mi lito manzela, to se pak s clovekem tahne celej zivot. Ja mam prave nejakou podrazdenou slinivku dle doktorky a krevnich testu, tak si taky nejaky recept pujcim, pokud tu nekdo neco napise.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 17 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz