Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 5 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ochranný faktor - minerální filtr
PříspěvekNapsal: úte 16. čer 2009 13:18:57 
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. čer 2009 15:20:21
Příspěvky: 0
Bydliště: Praha
Léto se blíží, ty šťastnější z nás pojedou někam, kde budou opalovací krémy třeba. Některé firmy dělají kosmetiku na opalování s minerálním filtrem, ne s chemickým. Máte zkušenosti? Kde event. nakupujete. Prostě všechno o nich :love1:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný faktor - minerální filtr
PříspěvekNapsal: úte 16. čer 2009 19:33:06 
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. čer 2009 15:20:21
Příspěvky: 0
Bydliště: Praha
Toto jsem o minerálních filtrech, obsažených v opalovacích prostředcích našla, tak sem vkládám. Co si o tom myslíte?
UVA záření proniká do hlubších vrstev a způsobuje předčasné stárnutí pokožky, kdežto UVB záření má na svědomí hnědé zbarvení – opálení a zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže.

Stále více lidí vyhledává 100% přírodní minerální ochranu, aby se vyhnuli alergickým reakcím pokožky. Minerální filtry např. Lavera nepronikají do těla, ale odráží UV záření již na povrchu pokožky a předchází tak alergickým reakcím a podráždění kůže, které mohou způsobovat syntetické UV filtry spolu s umělými konzervanty, emulgátory a parfémy.

COLIPA vypracovala nová doporučení pro označování účinnosti opalovacích přípravků. Podle těchto doporučení musí hodnota SPF slunečního filtru zahrnovat jak ochranu před UVB i UVA zářením. Zároveň je kladen větší důraz na jednotné a pro spotřebitele srozumitelné značení přípravků: V praxi to znamená, že výrobek opatřený logem UVA obsahuje filtry proti UVB i UVA záření a to v poměru 3:1. (Výrobek označený např. SPF 15 poskytuje ochranu proti UVB záření minimálně 15 a minimálně 5 proti UVA záření.)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný faktor - minerální filtr
PříspěvekNapsal: úte 16. čer 2009 21:39:23 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. led 2009 14:01:17
Příspěvky: 453
Bydliště: Ostrava
ahojky,zkušenosti sice nemám,ale inspirovala jsi mě,mám totiž alergii na slunce,nikdy jsem to neměla,asi poslední 3 roky mě to trápí a letos to je děs! mám osypané ruce a nohy,sluníčku se těžko vyhnu,když je venku horko,nemůžu mít dlouhý rukáv. Na netu jsem četla,co na alergii na slunce,tak psali,že používat přírodní prostředky na opalování,tak se na ty minerály zeptám. Ty máš taky alergii?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný faktor - minerální filtr
PříspěvekNapsal: stř 17. čer 2009 9:40:00 
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. čer 2009 15:20:21
Příspěvky: 0
Bydliště: Praha
Já mívám ve výstřihu - jen v Řecku. Minulý rok mi na to dali právě v místní lékárně nějakou bezva mast, ale je to bohužel kortikoid. Po té to zmizelo hned. Ale hlavně mi jde o to, že se mi líbí ta filozofie a skoro mně děsí princip chemického filtr. Jestli jsem to dobře pochopila, tak chemický filtr nejprve "naleptá" kůži a pak začne pronikat dovnitř :bleee: - proto se má čekat těch 20 minut - aby toto mohlo proběhnout. A to se mi přestává líbit. Jenže zase má výhodu, že není třeba aplikovat po každém utření, koupání atd. To bych se já osobně mazala pořád a nic jiného bych nedělala :hruza:
V tuto chvíli ho snad dělá Astrid - pro děti - z běžně dostupných. Jinak se musí na netu


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochranný faktor - minerální filtr
PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2009 22:49:08 
Mírně aktivní pisatel/ka
Mírně aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 16:02:33
Příspěvky: 90
Bydliště: Irsko
Ahoj holky, máte k tomu nějaké novinky? Mám po sluníčku celkem vyrážku, hrozně mě to svědí, myslím, že začínám mít na sluníčko taky alergii :cry2: Tak tohle vypadá pro mě zajímavě :yes: :love2: dík


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 5 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz