Změnit velikost textu

Pravidla fóra


Moderátorem fóra je SWIST :)



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 6 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bezlepková jídla a nákupy
PříspěvekNapsal: čtv 21. led 2010 17:15:14 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led 2010 17:49:51
Příspěvky: 674
Ahojky lidičky, vaříte a pečete tu někdo bezlepkově??? Já mělo toto téma založený na Omlazení a pak mi ho zastavili, nechápu do teď proč. Nebyly to nějak roztáhlý a ani mi nepřipadalo ukončený...no co už...Na netu se bezlepkových receptů dá anjít plno,ale třeba tu někdo je, kdo vaří, peče bezlepkově. Ať už musí, enbo jen chce jíst zdravěji :yes: ...já si už na vše dávno zvykla a oproti dětství seženu teď tolik věcí, že je to super...Akorát jsou příšerně drahý a tak si často i chleba peču. Bohužel se bezlepkový těsto chová úplně jinak než normální a proto bych ráda uvítaly ještě další zkušenosti. I já se ráda přidám, když někdo bude chtít :potlesk:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bezlepková jídla a nákupy
PříspěvekNapsal: úte 02. úno 2010 23:26:19 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led 2010 17:49:51
Příspěvky: 674
Nikdo nic??? Ani nikdo doma nic nepečete bez mouky??? Člověk nemusí dodržovat přímo bezlepkovu dietu, ale může jíst trochu zdravěji :yes: .....já zkouším občas nahradit obyčejnou mouku v určitých receptech moukou bezlepkovu, bohužel né vždy to má dobrej výsledek. Prostě se tato mouka chová jinak...ale určitě znáte a pečete něco kde se mouka dávat nemusí, nebo nikdo nic???


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bezlepková jídla a nákupy
PříspěvekNapsal: úte 02. úno 2010 23:30:42 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led 2010 17:49:51
Příspěvky: 674
Já třeba peču bezvadnou bábovku bez mouky:

4 vejce, 4 vanilkový pudinky, 200 ml oleje, 150 g moučkového cukru, 1 prášek do pečiva, sádlo nebo tuk na vymaštění a polevu na polití.
Všechny suroviny dáme do misky a rozšleháme. Těsto bez hrudek nalijeme do vymaštěné formy a pečeme ve vyhřáté troubě při 170°C asi 35 minut. Po té vyklopíme, pocukrujeme, nebo polijeme polevou. Já dávám většinou čokoládu a ještě do půlky těsta přimíchám kakao.....je opravdu bezvadná a krásně naskočí :potlesk:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bezlepková jídla a nákupy
PříspěvekNapsal: pon 19. dub 2010 19:05:30 
Nu dobrá, tak já se hlásím jako první - já to občas zkouším... Z části proto aby byla změna a zčásti proto, že děti sestřenky lepek nemohou... :noa:

Koukal jsem, kolik se toho dnes již prodává. Třeba Labeta dělá jak chlebové směsi, tak i vánočku...

My se ženou máme rádi Polentu - je to placka z kukuřičné mouky, velmi vhodná třeba ke grilovaným masům... Taky máme moc rádi kukuřičné těstoviny... :love3:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bezlepková jídla a nákupy
PříspěvekNapsal: pon 19. dub 2010 20:21:39 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led 2010 17:49:51
Příspěvky: 674
jojo teď je naštěstí velkej výběr a hlavně ve větším městě...dřív to bylo šílený. Kukuřičný těstoviny můžu a ještě mi moc chutnají rýžový.. Kukuřičnou polentu jsem taky zkoušela, zapečenou se špenátem a rajčaty a nakrmila jsem tím i taťky, což je masožravka a chutnalo mu to....pohledám někde recept.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bezlepková jídla a nákupy
PříspěvekNapsal: pon 19. dub 2010 20:24:09 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led 2010 17:49:51
Příspěvky: 674
Dr.G.swist píše:
Koukal jsem, kolik se toho dnes již prodává. Třeba Labeta dělá jak chlebové směsi, tak i vánočku...
... :love3:

no třeba s těmato věcma zase moc dobrý zkušenosti nemám...nic moc se mi od nich nepovedlo...raději si koupím mouku a udělám si chleba sama podle receptů z Ivako.cz, tam jich je vela a moc dobrých. Ale fajn směsi jsou z Jizerských pekáren. Ti maj dobrý chlebíky.....


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 6 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz