Změnit velikost textu

Pravidla fóra


Moderátorem fóra je SWIST :)



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 17 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 20:13:37 
Začínající pisatel/ka
Začínající pisatel/ka

Registrován: pát 09. říj 2009 19:11:22
Příspěvky: 15
Ahoj, nejsem zdatná hospodyňka a už vůbec ne kuchařka, tak by mě zajímaly vaše tipy na rychlá jednoduchá jídla...většinou jím pizzy, které koupím hotové zamrazené a dám do trouby, nebo těstoviny s kečupem, vajíčka...nějaké věci, co se dají na chvíli do mikrovlnky a je to....ale chtěla bych něco lepšího, jenže se mi s tím nechce dělat a hlavně nesnáším kupy nádobí...poraďte nějaké dobré omáčky na těstoviny, které jsou rychlé a snadnou udělatelné, nebo hlavně masová jídla, nebo i třeba domácí pizzu...já jsem spíš na slané, masové jídla, nebo mám ráda sýry, zeleninku....na sladké mě moc neužije...nejradši bych ale nějaké rychlé jídlo, po kterém není moc nádobí a je masové, přítel má rád maso, tak bych chtěla udělat něco, co bude jíst taky...a jinak nemám ráda řízky, hranolky a smažený sýr, ale to proto, že jsem toho přejezená, jinak smažené jídla mi nevadí, ale musí to být v rozumné míře, klidně i tučné, ale zase aby to nebylo moc těžké do žaludku. Díky za tipy...a hlavně aby v tom nebyly nějaké těžko sehnatelné suroviny...uvažovala jsem i o domácích tortillách, ale nevím, jak je udělat a co na ně.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 20:24:14 
Já když nemám čas, tak koupím chlazené tortelíny v igelit sáčku, sáček propíchám a dám na talíři na dvě minuty do mikrovlnky... Nutno v průběhu ohřívání obrátit. Pak to smíchám s pestem ala genovesse, (lze koupit ve skleničce - vybírám to s největším obsahem bazalky), a posypu strouhaným parmezánem. (Ten lze koupit už nastrouhaný v sáčku.)
Do pěti minut mám jídlo... :hihi:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 20:29:36 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
KUŘE V SÝROVÉ OMÁČCE SE ŽAMPIONY za 30min. hotovo
-kuřecí prsa
-žampiony
-cibule
-kysaná smetana
-5 trojůhelníčků apetito
-ojej
-zakysaná smetana
-kostka vývaru,sůl,pepř
Na oleji osmahneme na drobno nakrájenou cibulku,přidáma maso nakrájené na nudličky a pokrájené žampiony na plátky,lehce osolíme a opepříme.Podlijeme vodou(aby bylo schované maso) a přidáme kostku vývaru a podusíme.Do kysané smetany rozmačkáme sýry ,přidáme k masu a necháme přejít varem.Podáváme s těstovinymi. :he:


Naposledy upravil Bany dne úte 12. led 2010 20:30:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 20:30:19 
Jinak v Kauflandu prodávají thajské omáčky v černém sáčku. Stačí jen orestovat na pánvi na sousta pokrájená kuřecí prsa, přidat tu omáčku a povařit. Jako příloha je vhodná rýže. Je to taky rychlé a dobré... :mrkni:

Apropó, téma domácí pizza zde je: viewtopic.php?f=6&t=370


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2010 7:58:12 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. led 2009 16:15:40
Příspěvky: 1442
Bydliště: Karviná City :-D
na takováhle jídla jsem expert, nesnáším hory nádobí i když teď máme myčku.
Na tortilly dáváme tohle:

Pomažu lučinou, nakrájím tam rajčata a kapii, někdy i salám nebo vařené maso když zbylo, plátek sýru a dám do mikrovlnky zapéct na minutku :)

Těstoviny s omáčkou sýrovou ale domácí - roztavíš sýr v mléce nebo smetaně nebo Rama Coulinesse.

Nechci ti kecat do života, ale zkus začít vařit z čerstvých surovin...je plno rychlých jídel z čerstvých věcí, tohleto jezení kupovaných sračiček ve kterém pomalu nevíš co je, je dobré na záhubu :(


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2010 11:53:46 
Skorodrbna
Skorodrbna
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21. lis 2009 18:43:59
Příspěvky: 290
já z takových nenáročných jídel zbožňuju zapečené brambory se sýrem.

Okrájet brambory a nakrájet na plátky. posypat kořením co mám ráda+solí a proložit třeba slaninou nebo vysočinou a máslem. Dát do trouby a občas promíchat...pak před vytažením posypat strouhaným sýrem a nechat trochu roztavit.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2010 12:14:02 
Začínající pisatel/ka
Začínající pisatel/ka

Registrován: pát 09. říj 2009 19:11:22
Příspěvky: 15
kamculenka píše:

Nechci ti kecat do života, ale zkus začít vařit z čerstvých surovin...je plno rychlých jídel z čerstvých věcí, tohleto jezení kupovaných sračiček ve kterém pomalu nevíš co je, je dobré na záhubu :(


No, to já právě vím, že jím dost nezdravě, ale vždycky nakonec zvítězí lenost a tak si koupím tu mraženou pizzu, nebo tak něco, v poslední době mi to ale stejně už ani moc nechutná, protože jsem toho už docela přejezená.

Díky všem za recepty, vyzkouším a určitě dávejte další a další, čím víc, tím líp. A klidně třeba i na polévky, nebo tak, když je dobrá polévka s pečivem, tak se toho taky najím. Prostě pište recepty na vše, co vám chutná a je to rychlé, nebo ne moc pracné.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2010 12:20:12 
Skorodrbna
Skorodrbna
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21. lis 2009 18:43:59
Příspěvky: 290
z polévek je rychlá a lehká česnečka

uvařit brambory na kostičky, do vody z brambor přidat slaninu, drcený kmín, majoránku, sůl, a prolisovaný česnek (podle toho jak to máš ráda, já si pak ještě do talíře lisuju jeden stroužek, aby to mělo říz).
Pak si opečeš kostičky chleba, můžeš nastrouhat sýr :-)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2010 13:26:02 
Keliška.
Keliška.

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:23:29
Příspěvky: 1832
Bydliště: Brno
Můj poslední vynález - velký úspěch u všech. jakýkoliv Hermelín( Pepin, král sýrů, prostě plísňák) rozkrojit. Vezmu pečící papír nebo alobal, dám tenký plátek másla, koření podle chuti (steakové, na hranolky, oregano, my milujeme různé řecké směsi, prostě podle chuti), položit půlku sýra, na to tenké plátky cibule, čerstvou papriku, trochu koření, plátek šunky,(uzeného, uzené slaniny, kolečka klobásy), prřiklopit druhou půlkou sýra, okořenit, uzavřu do papíru a dám do rozehřáté trouby, aby se vše zapeklo (asi 5 min). K tomu plátky veky nebo tousťáku, ke konci pečení šoupnu na chvíli do trouby(máznutý máslem jsou ještě lepší). Sýr z papíru sešoupnu na talíř, přidám křupavé toustíky, šery rajčátka a pak se všichni olizují.(Je to sice beztvaré, ale vypadá to zajímavě a ještě líp to chutná. A podle koření, zeleniny, uzeniny pokaždé jiná chuť, nádobí žádné, papír vyhodíš). Za 10 min i s přípravou máš jídlo hotové


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: rychlá jednoduchá jídla
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2010 13:57:11 
Začínající pisatel/ka
Začínající pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. pro 2009 10:32:47
Příspěvky: 43
Bydliště: severní Morava
Jedno z nejjednodušších jídel, které znám: Koupíme listové těsto (s vyváleným je to ještě rychlejší), sáček kysaného zelí (bílé, červené podle chuti) a nějaký párek, salám či jinou uzeninu (taktéž podle chuti). Na vyválené listové těsto nandáme kupu zelí (jako jablka u jablkového závinu) a podélně rozkrojený párek/plátky šunky/kolečka salámu, klasicky zabalíme jako závin a dáme péct. Levné, rychlé, jednoduché a je to dobrota! A dá se to jíst i za studena. :yes:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 17 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz