Změnit velikost textu

Pravidla fóra


Moderátorem fóra je SWIST :)



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 10   [ Příspěvků: 100 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: pát 04. pro 2009 17:07:02 
Tygří krevety

Krevety vyloupeme, omyjeme, osušíme a obalíme ve strouhance s kořením. Svineme a napícháme na špejli. Osmažíme, nebo lépe ogrilujeme...


Přílohy:
22082009317.jpg
22082009317.jpg [ 131.02 KiB | Zobrazeno 75 krát ]
Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: pát 04. pro 2009 22:25:54 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 13:50:58
Příspěvky: 914
Pangasius je chuťově velice dobrá ryba, jen je potřeba brát na zřetel v jakých podmínkách chov probíhá, jako každá sumcovitá ryba trpí tzv.kožovcem kožním parazitem, který způsobuje v prvním roce velké ztráty, proto se v odchovném prostředí přistupuje ke koupelím v malachitové zeleni,která je silně karcinogenní. Do některých evropských zemí je zákaz dovozu z těchto chovů,tak se to řeší přes třetí země. Každý by měl toto riziko vážit , naše ryby jsou kvalitní a dobré. Pangasius je sladkovodní ryba a chová se v deltě Mekongu, což znamená: 1) Má méně jodu, protože je sladkovodní, 2) Mekong stahuje všechnu špínu z Thajska, Vietnamu a Laosu.
To je přesně ta řeka, která sbírá všechny humusy, které do ni amíci naházeli ve válce s Vietnamem a taky do které tečou špíny z továren co jich jenom ve Vietnamu je.
Nikdy není čerstvý, vždy jenom dovezený přes půl planety.
NEBRAT.Lidi proboha proberte se. Ve všech článcích se tato ryba velmi oslavuje - jak nemá kosti, jak je strašně zdravá, jak je mořská. Prd a bobek.



TO MI PŘIŠLO EMAILEM :ble:


Naposledy upravil Nikky dne pát 04. pro 2009 22:27:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: pát 04. pro 2009 22:26:29 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 13:50:58
Příspěvky: 914
Pěstuje se ve sladkých vodách, okolo Mekongu, v teplé vodě hodně rychle dorůstá do "jateční velikosti" - rybka to je nevídaně žravá, ovšem čím je krmena je vietnamským tajemstvím. Opravdu není cítit po rybách - není protože je napraná vodou (některé super levné filety v našich obchodech mají až 50%vody). Laboratorně jsou výsledky výživových hodnot také nevalné - ryba v sobě nemá vůbec nic, totálně prázdné kalorie. A vrchol všeho je, když
se někde prodává jako čerstvá fileta - neexistuje, je to vyrobeno
rozmražením -čerstvý pangas se sem vůbec nedodává. A poslední věc - už jste viděli kvalitu za takový mrzký peníz a z Vietnamu je cesta dlouhá. A proto vezměte rozum do hrsti a kupte si našeho kapra. Dobrou chuť.
[/color]

Lidi koukněte na tuto stránku:[/b]

http://www.dietmindspirit.org/2008/01/3 ... -fish-pang

jsem zvědav jestli Vám ještě bude chutnat!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: pon 21. pro 2009 15:41:37 
Pstruh v rajčatech
Pstruha vykucháme, vykostíme a dáme marinovat do cherry a koření na ryby... Do zapékací misky dáme dospod vrstvu na měsíčky pokrájené cibule, vrstvu pokrájených rajčat, mořskou trávu a vyrobené marinované filety pstruha... Zalijeme drcenými rajčaty... Přikryjeme alobalem a dáme zapéct. V průběhu pečení alobal sundáme a rybu obrátíme... Jak se vypeče voda je hotovo...


Přílohy:
Pstruh v rajčatech.jpg
Pstruh v rajčatech.jpg [ 202.67 KiB | Zobrazeno 65 krát ]
Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: pon 21. pro 2009 21:14:31 
,,ten Pangasius se chová uměle ,,on se neloví v těch "špinavých řekách. " Já si myslím,že by naši to tady nepustili. :mrkni:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: úte 29. pro 2009 2:28:43 
Ivouch píše:
Tak 25.12.jsem jedla garnáty a dnes si děláme krevetky :yes:

Jsem rád, že Ti chutnalo... :mejdan:
Já jsem se o ty garnáty nakonec rozdělil s mámou a tak jsem dokoupil slávky a spáchal pizzu "fruti di mare." :hihi:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: úte 29. pro 2009 13:41:45 
Drbna
Drbna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2008 21:06:45
Příspěvky: 263
[quote="Dr.G.swist"
.....spáchal pizzu "fruti di mare." :hihi:[/quote]

..tak to ja si zase obcas udelam italske testovinky ,,fruti di mare,,s omackou, na kterou mam prave v tu chvili chut ;) ...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: úte 29. pro 2009 13:42:12 
Ivouch píše:
Swistíku nikdy jsem takovéhle potvory nejedla,ale teď mi to neskutečně chutná :yes: Je to dobrota :yes:

Já to taky dřív nemusel, ale dnes bych se po tom utloukl...

Táta si dávával na dovolené talíř, ze kterého koukali samé duhové nožičky - tehdy jsem to nechápal a čekal jsem zda se mu to nepřevrátí a neuteče... :haha: Dneska bych si to taky dal, jen nevím co to bylo... :noa:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: úte 29. pro 2009 13:45:32 
Beru... Tak s těstovinama jsem to zatím nezkoušel. :hihi: Znám jen slávky se špagetami... :mrkni: Jakou k tomu děláš omáčku??? Něco na způsob salsa rosa? :love3:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ryby a jiní vodní živočichové
PříspěvekNapsal: úte 29. pro 2009 14:11:17 
Drbna
Drbna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. lis 2008 21:06:45
Příspěvky: 263
Dr.G.swist píše:
Beru... Tak s těstovinama jsem to zatím nezkoušel. :hihi: Znám jen slávky se špagetami... :mrkni: Jakou k tomu děláš omáčku??? Něco na způsob salsa rosa? :love3:




swistiku ja neznam ty vase odborne nazvy, varim podle chuti, takze si tvorim vlastni nazvy :hihi: ...k temto testovinam mam nejradeji rajskou omacku, do ktere davam créme fraiche....to ostatne davam do vsech omacek k testovinam...a potom omacku smetanovosyrovou, tou polevam testoviny, na ktere jsem rozprostrela, krome tedy ,,fruti di mare,, i nakakrajene listy cerstveho spenatu, ktere jsem nevarila, ale pouze zparila...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 10   [ Příspěvků: 100 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz