Změnit velikost textu

Pravidla fóra


Moderátorem fóra je SWIST :)



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 11   [ Příspěvků: 105 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis 2009 20:32:12 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 11:38:43
Příspěvky: 582
Bydliště: Prostějov
tak já nedávám do té polévky to koření, ale jinak je to to samé a takovou polévku milujeme.

manžel říká, že vařím daleko lepší, než jakou měli doma


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis 2009 22:48:06 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 23:00:33
Příspěvky: 653
Bydliště: SR
borůvka píše:
tak já nedávám do té polévky to koření, ale jinak je to to samé a takovou polévku milujeme.

manžel říká, že vařím daleko lepší, než jakou měli doma

:potlesk:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: pát 13. lis 2009 11:04:48 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis 2008 14:51:15
Příspěvky: 530
Bydliště: nedaleko Ostravy
Já jsem loni převzala po tchýni štafetu v dělání štědrovečerní večeře(doteď jsem dělal helfra) a vlastně jsem poprvé dělala rybí polévku a také krom toho koření(které tam letos zkusím šoupnout) dělám tu samou. :bye: :bye: :bye:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: sob 14. lis 2009 11:07:12 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:01:54
Příspěvky: 663
Bydliště: Pardubicko
Kuřecí česnečka

kuře, 2 žloutky, 1 hlavičku česneku, 1 cibulku, ocet, pepř, sůl, hl. mouka, máslo

Kuře rozpůlíme, dáme vařit do hrnce, přidáme 1 cibulku, 2 stroušky česneku, sůl a vaříme do měkka. Vyndáme maso, obereme a pokrájíme. Uděláme jíšku z másla a mouky, zahustíme vývar. Okyselíme, opepříme, vrátíme obrané maso, dáme zbývající utřený česnek a odstavíme. Žloutky rozmícháme s trochou studeného vývaru a zalijeme do odstavené polévky. K tomu chleba obalený ve vajíčku a osmažený.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2009 14:50:39 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:01:54
Příspěvky: 663
Bydliště: Pardubicko
Pórková polévka podle fialky

Příloha:
pórková.JPG
pórková.JPG [ 78.45 KiB | Zobrazeno 66 krát ]

Na másle trochu orestujeme pórek, zalijeme vodou, přidáme brambory nakrájené na drobné kostičky, přidáme masox, pepř, trochu soli a vaříme do měkka. Zatím si připravíme máslovou jíšku. Když jsou brambory měkké, přidáme tavený sýr a necháme jej v polévce úplně rozpustit. Následně zahustíme jíškou, zjemníme smetanou a dochutíme vegetou. Do již odstavené polévky přidáme drobně pokrájenou petřelku :love2:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2009 14:57:26 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:10:42
Příspěvky: 1400
Bydliště: Zlínsko
fialka píše:
Vánoční rybí polévka od fialky

Hlavy z kapra bez očí, jikry, mlíčí, mrkev, celer, petržel, máslo, hl. mouku, sůl, vegetu, 1 bobkový list, 3 kuličky pepře, 3 kuličky nového koření, špetku muškátového květu, zelená petrželka

Do studené vody dám vařit hlavy s mlíčím a jikrami, osolím a přidám bobkový list, nové koření, celý pepř. Když je maso měkké, scedím, maso oberu a spolu s jikrami a mlíčím pokrájím a nechám stranou. Pak si v kastrolu rozpustím máslo, osmahnu na něm na hrubo nastrouhanou zeleninu, zaliji vývarem z kapra a vařím do měkka. Mezitím si usmažím máslovou jíšku, kterou pak zahustím polívečku. Nakonec vrátím pokrájené masíčko.Dochutím špetkou muškátového oříšku, zelenou petželkou a dosolím. Kdo chce může zjemnit smetanou.


Fialko, jakou chuť má polévka z ryb? Ač jsem už hooodně stará, ještě nikdy jsem ji neochutnala, u nás se nikdy nevařila.... :dummy:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2009 15:05:55 
,,,nic proti nikomu,ale já obdivuji lidi ,kteří jedí vývar z hlavy rybí.Tak to a plíčka nemohu. ani za nevím co ,,ale hodně lidí to jí. :ble:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2009 15:07:12 
fialka píše:
Pórková polévka podle fialky

Příloha:
pórková.JPG

Na másle trochu orestujeme pórek, zalijeme vodou, přidáme brambory nakrájené na drobné kostičky, přidáme masox, pepř, trochu soli a vaříme do měkka. Zatím si připravíme máslovou jíšku. Když jsou brambory měkké, přidáme tavený sýr a necháme jej v polévce úplně rozpustit. Následně zahustíme jíškou, zjemníme smetanou a dochutíme vegetou. Do již odstavené polévky přidáme drobně pokrájenou petřelku :love2:


tak toto bych jedla a mám na ni chuť :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2009 15:10:08 
suru píše:
Já jsem loni převzala po tchýni štafetu v dělání štědrovečerní večeře(doteď jsem dělal helfra) a vlastně jsem poprvé dělala rybí polévku a také krom toho koření(které tam letos zkusím šoupnout) dělám tu samou. :bye: :bye: :bye:



tam ta zelenina a bobkáš a koření musí být ,aby ten pach rybí zastřel ...a to já právě nemohu ..ale jinak dobrou chuť !!!! :bye:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polévky
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro 2009 15:19:24 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:01:54
Příspěvky: 663
Bydliště: Pardubicko
Sisi, je strašně dobrá, teď se tady přemlouvám, abych jim něco nechala ,už jsem spráskla 2 velké misky :hihi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 11   [ Příspěvků: 105 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz