Změnit velikost textu

Pravidla fóra


Moderátorem fóra je SWIST :)



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 5   [ Příspěvků: 43 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pon 29. čer 2009 21:12:50 
Začínající pisatel/ka
Začínající pisatel/ka

Registrován: ned 23. lis 2008 20:44:27
Příspěvky: 40
Bydliště: Hradec Králové
tak konečně se mi podařilo sem přihlásit :potlesk: stále s tím mám problémy a chci vám naspat jak já pokračiji se zmrzlinou :potlesk: musím si odskočit, právě jednu dodělávám

tak jako první pokus byla jahodová zmrzlina a tu jsem dělala z 1/2litru tučného mléka a 1/2 litru šlehačky. Nechala jsem to ve zmrzlinovači 40 min a potom do toho přidala rozmixované zmrzlé jahody a taky cukr. Zmrzka byla dobrá, ale nebylo to podle mích představ, jo a taky mi to lezlo z mísy :hihi:

druhá zmrzlina byla z 1/2 litru šlehačky a mléka jsem dala méně, do toho jsem zamíchala cukr a kakaové pikao. Nakonec jsem do toho přidala nasekanou čokoládu na vaření a milku s oříšky, od každé polovinu, to se rodinka moc olizovala, ale stále to nebylo dle mích předsav

včera jsem vzala 1 tučný tvaroh, do něho dala 1/4 šlehačky, slako a trochu našlehala šlehačem, hnota nabila a dala jsem ji do zmrzlinovače, konečně byla zmrzka dle mých představ, úplně super. 1/2 hmoty jsem dala do těch kelímků co mám z Lidlu na nanuky a druhou snědli děti

dnes jsem dala 2 zakysané smetany, trochu mléka a šlehačku, opět jsem osladila salkem, hlavně našlehala a dala dělat. 1/2 jsem opět dala do kelímlů na nanuky aby měli děti zítra co tahat a do druhé jsem jim namlela lentilky, to bylo radosti, mají zmrzku jak z mekáče, je fakt super :yes: doporučuji

také jsem chtěla zkusit ledovou tříšť ale nechtěli se mi kupovat ty drahé sirupy a tak jsem do toho nalila juic. Nebylo to jako ledová tříšt, ale spíš taková hustá hmota, uričtě to osvěží, vše se pomocí brčka vypilo, příště zkusím udělat z vody a šťávy, než koupím nějaký ten sirup

také jsem zkoušela jogurt. nemám s tím žádné zkušenosti, je tam na to takový větší kyblík, asi na 3/4 l jogurtu. Použila jsem jogurt selský a tučné mléko, bez cukru. Jogurt byl malinko řídší, ostatně jako většina jogurtů, ale byl výborný i bez cukru, uričtě budu dělat

tak tohle jsem moje postřehy a zkušenosti se zmrzlinovačem Ariete


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pát 25. zář 2009 2:54:40 
Mírně aktivní pisatel/ka
Mírně aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 16:02:33
Příspěvky: 90
Bydliště: Irsko
Holky, můžu se hloupě zeptat, co je ten zmrzlinovač? :otricelo:

Nedá se to prostě třeba rozmixovat a dát zrmznout do mrazáku? :hihi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pát 25. zář 2009 20:35:13 
Mírně aktivní pisatel/ka
Mírně aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 16:02:33
Příspěvky: 90
Bydliště: Irsko
já mám doma takové formicky a pak na to připlácneš jakoby to držátko, takže to pak z toho vyklopíš a máš to jako zmrzlinu na tyčce :) tak to by taky šlo, ne?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pát 25. zář 2009 22:27:35 
Mírně aktivní pisatel/ka
Mírně aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 16:02:33
Příspěvky: 90
Bydliště: Irsko
dík :love2: akorát teď nejsem v Čechách, tak tak za 3 měsíce :hihi: vím, že Dr. Oetker kdysi dělal i zmrzlinu v prášku, ale dlouho sem to neviděla.. nebo myslíme to samé?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: ned 21. bře 2010 14:27:25 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 11:28:14
Příspěvky: 1465
Bydliště: 100 v ježatá
Nikky píše:
víš o něčem ??? pro mne ???? pro naši nenáročnou rodinku , nějaký takový udělátko , aby toho udělal hodně a nezestárla jsem u toho :angel: :angel:
Naše vzácná "Matko nepředstavená" momentálně o ničem nevím a nic staršího stopro na bazaru není. Když se něco objeví, dám samozřejmě echo, pokud to má něco stíhat je potřeba aby byl příkon min. 1400W není samozřejmé, že čím silnější topná část tím rychleji dojde k nahřátí. Záleží na tloušťce pracovní desky - čím masivnější, tím rovnoměrnější rozložení teploty a rychlejší proces po dosažení provozní teploty. Z toho co je na trhu v profi za rozumnou cenu http://vaflovace.heureka.cz/krups-f-dd9-41/ :idea: :bye:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 17:49:36 
Estetiku ode mne tedyk nečekejte - ale na pilotní model to celkem jde, ne??? :cool:

Višňová zmrzlina s malinama a vaflí politá čokoládou... :angel:


Přílohy:
Zmrzlina.jpg
Zmrzlina.jpg [ 186.35 KiB | Zobrazeno 155 krát ]
Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 18:14:36 
Ivana píše:
Swistíku jaký ty máš jako Bříško a Myška?Zmrzka vypadá mňamozně :yes:

Jj, ten samý... :yes: Jen vaflovač je vlastnoručně koupená kombinace s toustovačem a asi ho vrátím... :noa:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 18:22:15 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 13:50:58
Příspěvky: 914
Ivana píše:
Tý jo kde já zase brouzdám :noa: už přemýšlím o zmzlinovači :hihi: Swistíku jaký ty máš jako Bříško a Myška?Zmrzka vypadá mňamozně :yes:



A já takýýýýýýýýýýýý , ho mám


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 18:32:34 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 13:50:58
Příspěvky: 914
obsah je 1 1/2 litru , nám to stačilo a ještě jsem dala do mrazáku - ale není léto , že ...... dělala jsem to ze smetany + 2 jogurty florián oříškový + opražené oříšky na sucho + cukr a mnááám

každopádně jsem to měla za 10 minut hotový a podávala .... dělat je můžeš jak často chceš , když máš tu nádobu porád v mrazíku
jen vzhled do kuchně teda moc nezapadá a trošku víc to hrčí , já nesnáším v kuchyni ani digestoř tak jsem zmrzlinovač zavřela do ložnice


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmrzliny
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 18:38:13 
maove píše:
Dr.G.swist píše:
Jen vaflovač je vlastnoručně koupená kombinace s toustovačem a asi ho vrátím... :noa:

Sw - smím se zeptat proč?

No, tousty dělá moc široký, takže se pokecáš kečupem a trvá to přirozeně moc dlouho - tím že jsou ty pláty vyndavací, tak vznikají tepelný ztráty...
No a vafle jsou moc ohromný a tudíž naprd - nepropeče se to kloudně... :noa:


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 5   [ Příspěvků: 43 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz