Změnit velikost textu

Pravidla fóra


Moderátorem fóra je SWIST :)



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 39   [ Příspěvků: 386 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: pát 27. bře 2009 10:42:15 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. led 2009 16:15:40
Příspěvky: 1442
Bydliště: Karviná City :-D
Petrul: Na cukrování buchet si kup prášek (ústní voda Sladký polibek - kvůli EU)
A ta sladká voda se nezkazí :cool: normálně do lahve s víčkem a je to :)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: stř 08. dub 2009 9:17:26 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led 2009 13:33:19
Příspěvky: 403
Barevné řezy

Přísady:
1) těsto: 30 dkg polohr.mouky, 1/2 peč.prášku, 15 dkg tuku (hera, máslo apod.), 2 lžíce kakaa, 6 lžíc studené vody, vypracujeme těsto
2) tvaroh: 2-3 tvarohy, 2 žloutky, cukr, vanilkový cukr, rozinky (cukru podle toho jak to máte rádi sladké)
3) těsto: 12 dkg cukru, 4 lžíce vody, 3 žloutky, 1/2 skleničky oleje , 20dkg polohr. mouky a půl pečivového prášku a nakonec sníh ze 3 bílků (já přidávám ještě 2 bílky co zůstanou od tvarohu) zamícháme dohromady

První těsto vypracujeme a rozválíme na vymazaný a vysypaný plech, na něj naneseme tvaroh a na tvaroh nalijeme druhé těsto. Takže naspod bude tmavé těsto pak tvaroh a navrch světlé těsto. Dáme do vyhřáté trouby a zvolna pečeme asi na 180°C. Vychladlou buchtu pocukrujeme.

Tuhle budchtu máme moc rádi :yes:


Naposledy upravil efča dne pon 20. dub 2009 12:48:58, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: stř 08. dub 2009 9:20:34 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led 2009 13:33:19
Příspěvky: 403
Jo a ještě tuhle mám moc ráda, pro milovnice čokolády Margot :hihi:

Buchta Margot

Přísady: 2 hrnky polohrubé mouky, 1peč.prášek, 1 hrnek cukru krupice, 1 hrnek mléka, 2 celá vejce, 10 dkg rozpuštěného másla, 2 čokolády Margot (nastrouhat).

Všechny suroviny na buchtu smícháme a nalijeme na vymazaný a vysypaný plech. Pečeme tak na 200°C. Vychladlou buchtu pocukrujeme.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: stř 08. dub 2009 9:22:26 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led 2009 13:33:19
Příspěvky: 403
Libi, je fakt moc dobrá. Vypadá to trochu složitě, tím, že to je ze 3 vrstev, ale jde to celkem rychle :yes:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2009 11:11:07 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 11:26:09
Příspěvky: 437
Bydliště: Karlovarský kraj
Efča....tak lsem pekla Barevné řezy :yes: Doporučuji...dala jsem tam 4 tvarohy a nemělo to chybu.Jem jsem chvilku špekulovala,jestli do too světlého těsta patří i mouka????????Nedávala jsem jí tam,potupovala jsem podle tvého receptu.
Jen se po ní zaprášilo...mokrá a jemná :love1:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2009 12:51:25 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led 2009 13:33:19
Příspěvky: 403
Libi, moc se omlouvám. Já jsem pako.....to víš, že tam přijde mouka a pečivový prášek :hihi: No, štěstí, že se to upeklo i tak. Teda to by mě mrzelo, kdyby to stálo za prd. A 4 tvarohy :shock: tak to musela být ooobr mňamka. Už jsem vše napravila a zkontrolovala, zda mě ještě někde něco nevypadlo. Tak teď už je to v pořádku. ještě jednou se moc omlouvám :love2:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2009 17:14:16 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 11:26:09
Příspěvky: 437
Bydliště: Karlovarský kraj
No vidíš,tak já to měla bez mouky a bez prášku.Pořád mi nebylo jasný proč do těch vajec mám lít olej????A mouku jsem měla na lince a nakonec jsem si řekla,že nebudu měnit recept :haha: Příště a bude to brzo :love2:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2009 17:23:35 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 11:26:09
Příspěvky: 437
Bydliště: Karlovarský kraj
Nepečený mokka dort


1 balíček dětských piškotů (140 g),
100 ml silné kávy, 1 lžíce rumu
Krém: 250 ml smetany ke šlehání, 1 ztužovač šlehačky, 300 g lučiny nebo žervé, 3-4 lžíce moučkového cukru
Na ozdobení: nastrouhaná čokoláda
Ztužovač rozmícháme ve smetaně a tu pak ušleháme do pevna. Lučinu (žervé) utřeme s cukrem a zjemníme ušlehanou šlehačkou. Piškoty namočíme do kávy smíchané s rumem a vyložíme jimi dno i stěny rozevírací dortové formy. Vrstvu piškotů pokryjeme části krému, ten překryjeme vrstvou piškotů namočených v kávě, potřeme zbylým krémem. Dort posypeme nastrouhanou čokoládou a dáme do chladničky ztuhnout a rozležet. Mokka dort můžeme podávat se šlehačkou a ovocem.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2009 17:25:16 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 11:26:09
Příspěvky: 437
Bydliště: Karlovarský kraj
Pařížský dort


1 balíček piškotů, 1 balíček kakaa (125 g), 4 dl vody, světlá želatina, 1 máslo (příp. rostlinný ztužený tuk), 150 g cukru moučky, 4 žloutky, šlehačka na ozdobu.

Ve vodě rozmícháme kakao a uvaříme. Necháme vychladnout. Máslo utřeme s cukrem a žloutky. Jednu třetinu krému odložíme a zbylé dvě třetiny smícháme s kakaovou vodou. V případě, že je hmota řídká, zahustíme ji želatinou připravenou podle návodu na balíčku. Polovinu kakaové hmoty dáme do dortové formy a vmáčkneme do ní piškoty. Na to rozetřeme odložený světlý krém a opět vmáčkneme piškoty. Postup opakujeme se zbylým kakaovým krémem. Hotové necháme uležet do druhého dne. Před podáváním ozdobíme a nakrájíme na porce.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sladké jídla , moučníky , těsta
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2009 17:29:41 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 11:26:09
Příspěvky: 437
Bydliště: Karlovarský kraj
Pudinkové řezy se skořicí

Těsto: 4 vejce, 20dkg cukru krupice. 20dkg hl. mouky, 1 prášek do pečiva, 1 dcl oleje. Celá vejce ušleháme s cukrem, potom přidáme olej a mouku s práškem do pečiva. Vylijeme na vyšší plech vyložený pečicím papírem. Uvaříme puding: 1 l mléka, 3 vanilkové pudinky, 5 PL cukru. Ještě horký pudink nalijeme cik cak na těsto, srovnáme stěrkou a teprve nyní dáme vše péci na cca 20-25 minut na 180 stupňů. Na upečený jen lehce zchladlý moučník navrstvíme 2 zakysané smetany smíchané se 2 vanilkovými cukry. Po vychladnutí jsem potřela 1 ušlehanou šlehačkou Dr. Oetker z prášku, ozdobila vidličkou a posypala přes sítko skořicí. Před podávám je možné dozdobit na šlehačku ovocem (já dávala čerstvé jahody a bylo to vynikající)!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 39   [ Příspěvků: 386 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz