Změnit velikost textu

Pravidla fóra


Moderátorem fóra je SWIST :)



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 8   [ Příspěvků: 74 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: pát 23. led 2009 10:31:58 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led 2009 13:33:19
Příspěvky: 403
U nás jsou těstoviny také dost oblíbené. Já zase hodně používám mleté maso.
Recept:
Těstoviny (špagety, penne nebo jakékoliv jiné)
Mleté vepřové m.
Rajský protlak (dělám si svůj vlastní jen tak, že oloupu a rozmixuju rajský to si udělám už v létě když je rajských dostatek a pak dám do mražáku))
Cibule, česnek
Sůl, pepř
Pesto, bazalka
Sýr

Osmáhnu do sklovata cibulku, orestuji na ní maso, osolím, opepřím a dám rajský protlak (když je domácí, tak jen ten, pokud je kupovaný, přileju ještě vodu) a chvilku podusím, když je maso měkké, přidám česnek, lžičku pesta a bazalku (čerstvá je lepší, ale stačí i sušená). Uvařím těstoviny, směs naleju na ně a posypu strouhaným sýrem. Tyhle milujeme všichni. :potlesk:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: pát 23. led 2009 10:45:14 
Keliška
Keliška
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led 2009 13:33:19
Příspěvky: 403
Zapečené těstoviny
1 balíček těstovin, mleté maso asi půl kila,1cikánská omáčka (od Hamé něco jako kečup), rozmixovaná oloupaná rajčata (asi 4 větší), šlehačka, pepř, sůl, bazalka, česnek, cibule, sýr na strouhání.

Uvaříme těstoviny. Mezitím si připravíme omáčku.
Nakrájíme si cibulku na jemno a pomalu ji osmahneme do sklovata na oliv. oleji. Po té přidáme mleté maso a orestujeme. Přidáme pepř, sůl, bazalku a prolisovaný česnek. Občas promícháme, aby se nám maso nepřipálilo. Pak zalijeme cikánskou omáčkou, přidáme rozmixovaná oloupaná rajčata a nakonec zalijeme šlehačkou.
Hotové těstoviny zamícháme se směsí a dáme do varné misky nebo pekáče. Dáme asi na 10minut zprudka zapéct do předem dobře vyhřáté trouby. Na talířích sypeme sýrem. Je to oooobr mňamka.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: pát 23. led 2009 10:50:49 
Těstoviny taky miluju, kdykoliv jsem u nás v picošce, dávám si je. S kuřecím masem, houbičkama, s vinnou omáčkou a hromadou sýra.... Mňam ! Doma mám plno ingrediencí přímo od dodavatele z Itálie. Největší bomba jsou loupaná spařená rajčata. To se s těma co tu prodávají v plechovce nedá srovnat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: pát 23. led 2009 11:20:08 
S vinnou omáčkou..., smetana, bílé víno, pár kapek čehosi a je to mňam :potlesk:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno 2009 10:57:12 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 11:26:09
Příspěvky: 437
Bydliště: Karlovarský kraj
Těstovinový salát

1 balíček těstovin (já dávám vrtulky)
1 salátová okurka
3 rajčata (dávám i cherry,jsou sladší)
1 paprika
1 konzerva kukuřice
2-3 konzervy tuňáka (když zbyte pečené kuře vyměňte za tuňáka)
sůl, pepř,majolka a bílý jogurt-půl na půl

Všechnu zeleninu nakrájet na kostičky a smíchat s těstovinkama.Přidat tuňáka, kukuřici,sůl, pepř, majolku a jogurt.Na chvilku to mňamku strčte do lednice a dobrou chuť.Super rychlá večeře!!
____________________
libík


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno 2009 11:06:14 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 11:26:09
Příspěvky: 437
Bydliště: Karlovarský kraj
Kotlety se smetanovýma nudlema

4 kotlety s kostí (kdo není prasátka, dá si kuřátko)
1 balíček těstovin (u nás frčí "potrubí")
1 smetana nebo šlehačka
sůl a bílý pepř

Kotlety osolte a hoďte na rozehřátou pánev.Osmažte do zlatova.Maso vyndejte z pávve a dejte odpočinout na talíř.Mezitím vlijte do pánve s výpekem smetanu (zmírněte teplotu na plotýnce) a nechte přejít varem,ona trochu zhoustne.Osolit,opepřit a do omajdy nasypte uvařené těstoviny.Kotlety na talíři pustily šťávu,tak jí tam přidejte.Těstoviny obalené omáčkou dám na talíř a nahoru položím kotletku.
Dobrou chuť!
__________________
libík


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno 2009 11:14:03 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 14:14:53
Příspěvky: 869
Bydliště: Ivančice
moje zapékané těstoviny
balíček těstovin
balíček sojového granulátu
sůl, pepř, kari, mletá masa koření, magi
eidam
3 vajíčka a mléko či smetanu
Balíček těstovin dám vařit. Sojový granulát zaleji vařící vodou v mísi, osolím, opepřím, zakapu magim a nechám 10 minut stát zakryté pokličkou. Těstoviny nasypu do vymazaného plechu, přisypu zcezený a vymačkaný sojový granulát, na drobno nakrájenou velkou cibuli, či dvě, osolím, okořením karim a kořením na mletá masa, posypu nahrubo strouhaným sýrem. Vše to důkladně promíchám a nahoru nastrouhám na jemno sýr, dám do trouby na 230°C a až je sýr rozpuštěný, naleju na vrch rozšlehaná vajíčka s mlékem, či smetanou ( co je doma ) a nechám upéct do zlatavé barvy :yes:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno 2009 11:20:20 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 11:26:09
Příspěvky: 437
Bydliště: Karlovarský kraj
levný recept ze slovenska

Granatýr
1 balíček fleků (babička dávala domácí,já kupuji)
4 brambory
4 cibule
sladká paprika
olej nebo sádlo
sůl
Oloupu a uvařím brambory,které rozšťouchám.Potom uvaříma sliju těstoviny.Cibuli na krájet na kostičky,dát na pánev a nechám zesklovatět.Potom cibulku zapráším paprikou a přidám barmbory a těstoviny.Zamíchám a dám zapéct.Buď do trouby na plech,nebo menší porce na pánvičce do křupava.Na talíři k tomu přihoďte okurku nebo salát z kyselého zelí.
__________________
libík


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: sob 07. úno 2009 15:44:13 
Skorodrbna
Skorodrbna
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 23:35:57
Příspěvky: 247
Bydliště: Brno
Já zas miluju těstoviny s kuřecima prsíčkama a smetanou ,je to rychlovka:
Kuřecí prsa
smetana/dávám Ramu na vařeni/
niva
brokolice
česnek
bazalka,nebo oregáno
lučina
pepř

Prsa osmahneme na pánvi,přidáme smetanu,lučinu,brokolici uvařenou v páře,nivu a česnek,koření a povaříme do zhoustnutí.Podáváme s těstovinami přelitýma směsí.
Někdy nahradím brokolici žampionama a těstoviny nočkama/gnochi/


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těstoviny
PříspěvekNapsal: sob 07. úno 2009 21:25:29 
Drbna
Drbna
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 23:45:50
Příspěvky: 225
Libara píše:
levný recept ze slovenska

Granatýr
1 balíček fleků (babička dávala domácí,já kupuji)
4 brambory
4 cibule
sladká paprika
olej nebo sádlo
sůl
Oloupu a uvařím brambory,které rozšťouchám.Potom uvaříma sliju těstoviny.Cibuli na krájet na kostičky,dát na pánev a nechám zesklovatět.Potom cibulku zapráším paprikou a přidám barmbory a těstoviny.Zamíchám a dám zapéct.Buď do trouby na plech,nebo menší porce na pánvičce do křupava.Na talíři k tomu přihoďte okurku nebo salát z kyselého zelí.
libík


tak na tomhle jsem vyrostla a přidám i svůj nej těstovinový recept



TĚSTOVINOVÝ MAZEC:
těstoviny 1 BALÍČEK / já už delám ze dvou studené je to taky super:o),mleté maso(1/2 kg )na jeden balíček těstovin,1čertovská omáčka,1cikánská omáčka / mají to v lahvičkách od kečupů tam kde kečupy prodávaj/,šlehačka,pepř,sůl,bazalka,česnek,cibule,sýr na strouhání.

POSTUP PŘÍPRAVY

Dáme vařit těstoviny do vroucí osolené vody s kapkou oleje.Mezitím si připravíme vynikající omáčku.
Nakrájíme si cibulku na jemno a pomalu ji osmahneme,nesmí nám shnědnout.Po té přidáme,mleté maso-osmahneme.Přidáme veškeré koření,občas promícháme,aby se nám maso nepřipálilo.Po té vylijeme opatrně zbytek oleje,zalejeme čertovskou a cikánskou omáčkou(můžeme nahradit i loupanými rajčatami,pokud chystáte pro ty nejmenší) a nakonec přilejeme šlehačku.
Mezitím hotové těstoviny scedíme a dáme do varné misky nebo pekáče.Zalijeme hotovou masovou omáčkou a dáme asi na 10minut zprudka zapéct do předem dobře vyhřáté trouby.Po té dáme na talíř a posypeme strouhaným sýrem.


FAKT NEJLEPŠÍ TĚSTOVINY CO JSEM KDY JEDLA A VAŘILA/ uvidíte sami jak je výborná ta omáčka mám co dělat jí nevyžrat :D/ recept jsem kdysi našla na mimibazar.cz


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 8   [ Příspěvků: 74 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz