Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 29 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 10:27:10 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
Džej to je vyšetření štítné žlázy ne?!Já myslím ,že se jedná o dběr krve a u někoho vyšetšení ultrazvukem v oblasti krku.Byla na tom kamarádka tak nic podrobnějšího nevim.Ale neříkala,že by to bylo něco nepříjemného.Tak se drž :love1: a písni jak jsi dopadla


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 10:30:55 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
Tady jsem něco našla a skopírovala
Endokrinologie je obor, kt. se zabývá nemocemi žláz s vnitřní sekrecí. Mezi tyto žlázy patří například nadledviny, pohlavní žlázy, podvěsek mozkový (hypofýza), štítná žláza, příštítná tělíska a slinivka břišní. Jsou to žlázy produkující hormony.

Pokud jste byla na toto oddělení odeslána k vyšetření, pak patrně pro podezření na hormonální nerovnováhu. Běžní pacienti jsou cukrovkáři, kterým chybí hormon inzulín, kt. produkuje slinivka břišní, ale ti bývají odesláni pak přímo na specializovanou diabetologii, na endokrinologii nejčastěji docházejí pacienti s poruchou štítné žlázy. Vyšetření pak spočívá v ručním prohmatu štítné žlázy, krevním odběru, kde se stanoví hladina hormonů T4, T3 a TSH. Pokud je šítná žláza na pohmat zvětšená, udělá se ultrazvuk (ten vůbec nebolí, asi jej znáte) a pokud se při ultrazvuku ukáží např. uzly při časté Hashimotově hypotyreoze, kdy je funkce štítné žlázy snížena, až postupně vyhasne zcela, pak se provede biopsie. Ani ta nebolí, je to jako injekce do krku, jehlička je tenká, dá se to v pohodě vydržet bez řvaní. Na základě hladiny hormonů vám pak lékař předepíše léky kompenzující snížení nebo zvýšení činnosti štítné žlázy. Obojí je dobře léčitelné léky, léky však většinou zůstanou pacientovi pak do konce života. To je tak nejběžnější, co vás na endokrinologii potká. U někt. pacientů se objeví štítná žláza napadena rakovinou, pak dojde k jejímu odebrání. Je to jedna z nejpříznivějších rakovin, kdy metastázy nebývají časté, takže to má velmi dobrou prognózu.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 10:31:25 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
Pokud máte poruchu příštitných tělísek nebo nadledvinek, rovněž budou stanovavat hladinu hormonů v krvi a někdy i z moči (např, při stanovování volného kortizolu). S tím ale nemám zkušenost, jak to pak probíhá dál.

Není tedy třeba se bát, nehrozí vám patrně nic víc než krevní odběr, odběr moči a sono, malé píchnutí do krku, výše jsem vám popsala z toho důvodu, abyste věděla, jaké pacienty tam můžete potkat a pokud vám něco zjistí, abyste se nebála, že pokud je to o štítné žláze, vetšínou je to i v nejhorším vše dobře léčitelné.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 10:33:30 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
no štízná žláza je potvora,mám dvě kamarádky ,které s ní mají problémy ,ale berou léky a jsou docela ok.Ale od jedné známé dcera má neskutečné problémy s váhou,prý taky kvůli té žláze.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 10:40:25 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
aha,tak to není nic příjemného tím spíš ,že musíš prakticky ještě měsíc a půl čekat na vyšetření.Ale uvidíš dopadne to dobře,pokus se na to nemyslet,měl někdo něco takového někdo u Vás v rodině?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 11:06:13 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
Džej Džej píše:
Pevně věřím, že to nic nebude, ale to víš - červíček hlodá

jj,vím Džej.Měla jsem rakovinu čípku,jsem po konizaci a když mi každý rok dělají kontrolu,jsem taky jak na trní i když jem už 10let v pořádku.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 11:21:19 
DžejDžej

:kiss: pokud se bojíš a čekání je fakt dlouhé,tak popros doktorku o testy na "rakovinové markery" je to z krve a NIC TAM NENAJDOU NEBOJ jen budeš mít jistotu a klid.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 11:27:38 
Džej Džej píše:
Dani, včera jsem se doktorky ptala, jestli by nešlo udělat nějaké vyšetření ještě před tou endokrinologií, ale řekla, že si mám počkat, co mi řeknou tam .... :noa:


hmmmmmmmmmm "milá doktorka" asi blbá neví,jak se člověk může trápit myšlenkama.
Zajdi jinam a popros,je to jen odběr krve,ale někdo musí vypsat žádanku.Myslím,že by i gynekolog mohl.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: stř 03. úno 2010 12:14:22 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. led 2009 18:19:09
Příspěvky: 578
Bydliště: Praha
Džej
Jak si dopadla? A jak nakonec vyšetření probíhalo?
Já se lečím se štítnou žlázou už asi 8 let, kdy mi na to poprvé přišli, že neni v pořádku. Ono to třeba může bejt jen, že je zvětšená, hormony se k tomu podle mě ani přidávat nemusí. Každopádně dej vědet jak si pochodila.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Endokrinologické vyšetření
PříspěvekNapsal: stř 03. úno 2010 12:39:37 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. led 2009 18:19:09
Příspěvky: 578
Bydliště: Praha
Punkce? To ti tam strčí jehlu a vezmou si vzorek? Představa nic moc, ale když je to potřeba, nedá se nic dělat. Pokud se nejedná o hormonální nerovnováhu, tak bych se lékům asi taky bránila. A než bych si je nechala nasadit, asi bych se poradila na co nejvíc místech..ale uvidíš, třeba nebudou potřeba :love2: .

Jinak cysty se občas dají rozpustit i přírodní cestou, osobně jsem toho důkazem - čínská medicína a speciální čaje ve specifickej čas mě zbavili 10 cm cysty na vaječníku, třeba by to šlo i tady ;).


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 29 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz