Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 16 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 19:33:29 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Tak mi na preventivní prohlídce zjistili vysokou hladinu cholesterolu, asi 7,5, to už je dost, sestra mi volala, abych si přijela pro léky, ale doktor mi žádné nepředepsal, prý, pokud nejsem ještě po přechodu :haha: tak jsem chráněná ženskými hormony před cévními příhodami, což je podle mě blbost. No nevím, ale léky na snížení jsou taky nějaké drijáky, můžou po nich padat vlasy atd... :bleee: Tak jak ten cholesterol snížit bez léků? Mám 58 kg, stále se snažím dietit, jím hlavně zeleninu a ovoce, no je fakt, že pak klidně sním celý pekáč štrůdlu z listového těsta. Tak co s tím? Nějaké potravinové doplňky třeba, ale jaké? Ani doktor mi nebyl schopen poradil, mlel něco o vláknině, ale tu taky baštím v různých podobách. Tak babo raď :hihi: , prosím


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 19:36:49 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
doporučené potraviny

* tuky: celkovou spotřebu tuků snížit,
* ryby: všechny ryby grilované, vařené v páře, uzené, odstranit tučnou kůži, vhodné jsou zejména treska, filé, okoun, štika, pstruh,
* maso: krůta, kuře, telecí, králík, zvěřina, mladé jehněčí,
* polévky: netučný vývar, zeleninové polévky,
* mléčné výrobky: netučné podmáslí, acidofilní mléko, kefír, biokys, netučný tvaroh, jogurt s nízkým obsahem tuku (do 1,5%), vaječný bílek,
* ovoce, zelenina, luštěniny: veškerá čerstvá i mražená zelenina, velmi vhodné jsou luštěniny (fazole, čočka, hrách), kukuřice, brambory vařené nebo pečené ve slupce, veškeré čerstvé nebo sušené ovoce, konzervované ovoce bez cukru,
* pečivo a obilniny: celozrnný (tmavý) chléb, ovesné vločky, müsli výrobky, vlákninové křupky, ovesná kaše, nízkovaječné těstoviny, křehký chléb, rýže, celozrnné výrobky, dalamánky, pečivo z tmavé mouky,
* dezerty: želé, ovocná vodová zmrzlina, pudinky z odtučněného mléka, ovocné saláty,
* ořechy: vlašské, lískové ořechy, mandle, pečené kaštany,
* nápoje: čaj, překapávaná nebo instantní káva, voda, nízkokalorické nealkoholické nápoje,
* drezinky, koření: koření všeho druhu, jogurtové drezinky,

·


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 19:37:19 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
potraviny v omezeném množství

* tuky: nenasycené rostlinné oleje – slunečnicový, kukuřičný, sojový, monosaturované oleje – olivový, řepkový, margaríny odvozené z těchto olejů,
* ryby: ryby smažené v doporučovaném oleji,
* maso: zcela libové hovězí, libová šunka, moravské uzené, skopové bez loje (1-2x týdně), drůbeží uzeniny,
* mléčné výrobky: polotučné mléko do 2 % tuku, sýry se sníženým obsahem tuku (do 30 % tuku v sušině, např. Hit, Eidam, Atlet, Orion, Fit, Blaťácké zlato), 2 celá vejce za týden pouze k přípravě pokrmů,
* ovoce, zelenina, luštěniny: restované brambory nebo hranolky připravované na doporučovaných olejích,
* pečivo a obiloviny: netučné pečivo a moučníky připravované z doporučených rostlinných tuků,
* ořechy: burské oříšky, pistáciové oříšky,
* nápoje: alkohol, nízkotučné čokoládové nápoje,
* drezinky, koření: drezinky s nízkým obsahem tuku,


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 19:37:39 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
· nevhodné potraviny

* tuky: máslo, sádlo, lůj, vypečený tuk, palmový olej, kokosový olej, ztužené margaríny, hydrogenové tuky,
* ryby: jikry a mlíčí, ryby smažené v nevhodném oleji nebo tuku,
* maso: kachna, husa, tučné vepřové, vnitřnosti, viditelný tuk na mase a uzeninách, párky, salámy, mletá masa, paštiky, kůže z drůbeže,
* polévky: tučné polévky, polévky zahušťované jíškou nebo smetanou,
* mléčné výrobky: plnotučné mléko, sušené a kondenzované mléko, smetana, šlehačka, smetanové jogurty, sýry nad 40% tuku v sušině (např. smetanové sýry, Ementál, Primátor),
* ovoce, zelenina, luštěniny: restované brambory nebo smažené bramborové hranolky, chipsy, zelenina smažená na nevhodných tucích a olejích neznámého složení, solené zeleninové konzervy, kandované ovoce,
* pečivo a obiloviny: tučné pečivo, loupáčky, briošky, smažené koblihy,
* dezerty: smetanové zmrzliny, pudinky, dezerty a omáčky s použitím másla nebo smetany,
* cukrářské výrobky: hotové cukrářské výrobky, koláče, dorty, čokoláda, cukrovinky, kokosové tyčinky, máslové krémy,
* ořechy: kokosové ořechy, slané oříšky,
*

nápoje: čokoládové nápoje, irská káva, turecká káva, destiláty,
* majonézy,


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 20:01:49 
Pipravoval jsem vloni v září program pro tchána kolegy...zabralo to ...z hodnoty někde kolem 9 šel v na konci ledna na šest...

Zhruba šest jídel denně (tj. asi po 2,5-3 hodinách)
Odrovnat živočišný tuk – i v libovém mase je tuk (lze ale nasadit mastné ryby jako je tolstolobik, tuňák, pstruh, sardinky, makrela, losos)…máslo nahradit margarine a přibrat olivový olej nebo jiný, ale kvalitní rostlinný olej…jídlo připravovat výhradně (bez diskusí) na vodě (konec smažení, pečení)…zrušit uzeniny bez vyjímky…šunka jen dušená…tvrdě omezit solení…konec alkoholu…omezit jakoukoliv kávu a černý čaj…denně vypít aspoň tři litry neslazené vody…na podporu jater ostropestřec mariánský (2× denně jedna neúplná čajová lžička – rozkousat)
Přidat jitrocel blešníkový
dávkování: jednu lžičku prášku rozpustit ve sklenici vody nebo šťávy a užívat dvakrát denně
doporučení: pijte denně osm sklenic vody
pozor: blešník může mít projímavý účinek
Zařadit
• 3× týdně luštěniny (fazole, čočka, hrách, sója) – polévky, na kyselo, sojové maso
• česnek – 2× syrový stroužek denně
• jogurt (raději nízkotučný, ale tady bych na tom tak úpěnlivě nelpěl) 150-175ml + 2-3 polévkové lžíce ovesných vloček
• aspoň jedenkrát denně zeleninu s vysokým obsahem C a beta karotenu (paprika, rajče, mrkev...)
• výhradně celozrné pečivo (nejlépe žitný nebo žitnopšeničný chléb)
• tvarůžky
• tvaroh
• tvrdý sýr do 30% tuku, taveňák raději ne kvůli tavicím solím
• z vajíček výhradně jen bílky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 20:04:55 
Léčba se projevují do cca 2 až 3 měsíců
Pohyb – i procházka je pohyb a doma stačí (pokud se stydí něco dělat venku) 10-50× lehnout na zem a co nejrychleji vstát – ráno a večer…a navyšovat neustále náročnost...nejprve s oporou ruk, pak bez ní...na závěr třeba s batohem na záda...a jestli se to zdá směšné? Funguje to!
:yes:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 20:05:54 
,Marti,,,,léty cholesterol nabývá,,
o těch cévách má pravdu ,,,ženské hormony chrání!
Byla jsem v šoku,když už nevím kde,ale myslím v rádiu mluvili,že kačení a husí tuk nemá ten špatný cholesterol
Já sice cholesterol nemám,ale kolegyně ho má a jí jen zeleninku a pod..a neudělí s tím nic Má to rodové.. A to je pravda.
Můj má vysoký a baští co mu přijde pod ruku....má ,,nebo měl tablety ale teď nevím ,,,Jinak jak píšeš,zeleninu atd.... zvykneš si :mrkni:

Jo místo toho Ostropeřce si nechej napsat nebo kup FLAVOBION je to na bázi ostropeřce,,já ho také beru,,je to OK na játra !!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 20:08:29 
flink,,,tomu nevěřím ,,,to je tak na infarkt. To by už někdo dostal Nobelovku !!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 21:08:55 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Díky vám všem. Flinku, to vstávání zkusím :haha:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysoký cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno 2010 21:13:11 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Martinko, ve všech třech odstavcích je ovoce, zelenina, luštěniny - tomu nerozumím, je nějaký druh, který se nemá jíst nebo je to překlep?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 16 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz