Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 8 z 11   [ Příspěvků: 107 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: sob 02. říj 2010 22:42:27 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Krtek píše:
Ivana píše:
vím jedno,že bych miminko milovala jako svoje :cry2:

přesně.

jen takový dotaz, Dani ty máš vnoučátka míň ráda než svoje děti? To nevěřím


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 9:05:39 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 18:55:30
Příspěvky: 1169
Bydliště: Ostrava
Zajímavá debata
Ve všem souhlasím s Krtkem.asi jsme stará škola.
Já mám tři děti i proto,že když ho vyplivneš ven,je to tak krásný pocit,který se už nikdy neopakuje - pouze v ten daný okamžik.Když dítě kojíš,opět,to jsou tak krásné chvíle.
Nevěřím,že když vše toto podstoupíš,dokáže někdo s chladnou hlavou dítě předat,vem si ho,je tvoje.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 9:16:57 
Keliška.
Keliška.

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:23:29
Příspěvky: 1832
Bydliště: Brno
zkusím vám popsat svoje pocity, co se týká dětí a vnuků. Se syny jsem měla bezvadný vztah až do dospělosti (s mladším pořád). Když dospívali, nedovedla jsem si představit, že by bydleli jinde. Dnes si nedovedu představit společně. Syn, který nás zavrhl, mně hrozně chyběl. Dnes, po 2 letech jsem si téměř zvykla (občas je to těžší, ale už to tak nebolí). Nevlastní vnučka u nás 4 měsíce 4 dny v týdnu bydlela a starali jsme se o ni. Hrozně moc nám chyběla, ale už to tak nebolí. Vlastní vnuk 2 3/4 roku s námi nikdy nebyl sám, prostě jsme ho měli jenom na chviličku pod její kontrolou(snachy), nám chybí, ale už to tolik nebolí. Dalšího vnuka ani neznáme, dozvěděli jsme se o něm od cizích, je v mém pocitu lítost, bolest, ale taková otupělá. Prostě mám v sobě téměř zahojenou ránu. Když se v ní zašťourá, bolí, ale potom přestane. Asi nebude nikdy úplně zaceená, ale už pořád nebolí.
Budu reagovat na Lenku, že by pro dceru udělala cokoliv. Ale totéž přece platí pro syna, udělala bys to? Nosit dítě místo snachy a pak jí ho dát? Vztahy jsou hrozně nevyzpytatelné, tam kde byla velká láska, zítra může být velká nenávist(rozvody). Já si třeba myslím, že bych už syna nepřijala zpátky, bála bych se, že mně znovu způsobí tu obrovskou bolest, kterou mám dnes už za sebou. Ale nevím to, člověk je nepoučitelný ....Náhradní matku bych ale pro své děti nikdy nedělala, klidně bych jim ji zaplatila, ale sama ne, vím, že by to všechno změnilo, vím, že bych se chtěla podílet na výchově, prostě bylo by to hodně složité, komplikované. Vnuky člověk miluje, ale je smířený od začátku s tím, že je vychovává někdo jiný, děti miluje a vychovává sám. Porodit dítě a vzdát se všech nároků na něj, to se lehce říká, těžko uskutečňuje.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 9:34:49 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. lis 2008 18:55:30
Příspěvky: 1169
Bydliště: Ostrava
ivik píše:
.Náhradní matku bych ale pro své děti nikdy nedělala.Porodit dítě a vzdát se všech nároků na něj, to se lehce říká, těžko uskutečňuje.

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: Líp bych to nenapsala.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 10:15:25 
Keliška.
Keliška.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. zář 2010 19:45:31
Příspěvky: 2215
Bydliště: Praha
ivik - říkám a píšu co cíím teď, ale je to pouhá teorie. Fakt nevím co by se stalo, kdyby to bylo opravdu .... Jéžíš, nikdy se toho nechci dočkat. Napsalas´to krásně :yes:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 10:52:22 
Keliška.
Keliška.

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:23:29
Příspěvky: 1832
Bydliště: Brno
Lenka píše:
ivik - říkám a píšu co cíím teď, ale je to pouhá teorie. Fakt nevím co by se stalo, kdyby to bylo opravdu .... Jéžíš, nikdy se toho nechci dočkat. Napsalas´to krásně :yes:

Leni, když to vezmeš z pozice, že totéž co pro dceru by měla matka chtít udělat pro syna, tj. pomoci k vlastnímu potomku. Takže odnosíš jeho dítě, porodíš a předáš. Oni se potom rozvedou, ona nedovolí styk ani jemu natož tobě. Může se to stát i holce, vlivný tatínek odejde i s dítětem. Ještě pořád si myslíš, že bys to pro ně udělala?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 11:21:28 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
já teď tvrdím, že bych to pro dceru (ne pro snachu) udělala, nevím, jak bych to cítila pak, kdybych jí mimi měla dát, třeba zrovna bych to nezvládla a Krtek jo, přestože teď píšeme každá něco jiného, nemůžeme vědět, jak se zachováme, pokud taková situace nastane. To, co píšete, že by mohlo nastat - stěhování daleko, otec odejde s dítětem- to je hrozné a těžko by to nesl každý, ale na to bych asi v tý chvíli - pomoct dceři ve složité životní situaci - nemyslela. Zrovna v té chvíli by pro mě ona byla jediný dítě, kterému já musím pomoct. Je to zajímavá debata a určitě máte všechny pravdu :love2:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 11:39:15 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
Krtek píše:
Taky ten pocit,když ho porodím odkojím a jsu vlastně máma,aby mi říkalo babičko....prostě bych to neudělala.

někde jsem četla ,že takové děti nebývají z psychlogického hlediska kojeny,ptž by to bylo náročné jak pro náhradní matku tak i pro tu dceru,nebo ženu (pro ,kterou bylo mimi nošeno).
Pokud by mě o to dcera požádala,předpokládám,že by za tím bylo velké sebezapření,dlouhé rozmýšlení a odvaha.Pokud by to po mě chtěla zřejmě bych to udělala,ale musela by mi být po celých 9 měsíců na blízku a budovat si vztah aspoň takto a já bych se ze všech sil snažila vtloukat do hlavy ,že jsem jen obal a to co je ve vniř je její.
Toto jsou případy ojedinělé a jen tak někoho nepotkají :|


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 11:44:13 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. srp 2009 10:19:07
Příspěvky: 883
Bydliště: Prostějov
Krtek píše:
a proč né pro snachu?

myslím,že už jste moc ve sci-fi.Snacha by to zřejmě chtěla po vlastní matce.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Váš názor na umělé oplodnění
PříspěvekNapsal: ned 03. říj 2010 11:51:51 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Krtek píše:
Mikyska píše:
já teď tvrdím, že bych to pro dceru (ne pro snachu)

a proč né pro snachu?Jak by se asi syn cítil,že dceru miluješ a uděláš pro ní vše a pro něho ne?Vždyť naše děti milujeme všechny stejně.

to zase vím já přesně, že pro snachu ne, a jak píše Bany, ta ať to chce po svojí matce. To je přesně ono, náhodou se rozvedou a dítě přísluší většinou matce, tak by jsme se synem oba přišli o to nejdražší :hruza:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 8 z 11   [ Příspěvků: 107 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz