Změnit velikost textu
Právě je čtv 28. bře 2024 15:38:39


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 4   [ Příspěvků: 36 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: stř 06. led 2010 23:41:17 
Martinka píše:
Ja to znam, neboj. Ale zbran chci pro strycka prihodu z mnoha duvodu, ktery na netu urcite probirat nebudu, Neboj swistiku, na nikoho se nechystam :)

Už mlčím, už mlčím... :psst: Nejsem policajt, ani právník, jen jsem Tě chtěl upozornit...

Jinak já mám Italskou Beretu 92 - používá ji i americká armáda. Přesto že jde o kontroverzní zbraň, já jsem s ní spokojený, funguje spolehlivě již řadu let. Má své "mouchy" - volný chod spouště, volná mířidla... Jde o to se s ní naučit zacházet! No a jako každý automat, se umí "kousnout!" - o čemž jsem jen zatím jen slyšel...

Každopádně s ní umím opakovaně trefit pohyblivý cíl. Revolvery, ze kterých jsem měl tu možnost si vystřelit, tak mnohem víc "kopali" a tudíž i zanášeli...

Abych to uzavřel, není to zbraň na denní nošení, a už vůbec ne pro holku. Spíš bych Ti doporučil něco menšího a menšího kalibru...


Naposledy upravil swist dne čtv 07. led 2010 0:07:08, celkově upraveno 3

Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: stř 06. led 2010 23:52:11 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
Swistiku, ja si koupim nejakou odstrelovaci a budu lovit prasatka a posilat ti je abys mi je uvaril/ugriloval a cast z nich si nechal, :D


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 0:08:07 
Martinka píše:
Swistiku, ja si koupim nejakou odstrelovaci a budu lovit prasatka a posilat ti je abys mi je uvaril/ugriloval a cast z nich si nechal, :D

OK, domluveno... :hihi: :cool:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 1:50:26 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Lidi, já mít zbraň, tak už jsem dávno za katrem!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 8:36:47 
zakladatel
zakladatel

Registrován: ned 23. lis 2008 0:04:20
Příspěvky: 75
Bydliště: Hanácká rovina - s Borůvkou :)
To není o obchodnících/střelnici - každý bude chválit to, co chce prodat. Asi bych šel an střelnici, kde se dají různé kvéry půjčit, vyzkoušel, nechal se poučit a pak teprve se ohlížel, co koupit. Jistě budou mít v nějakém bazaru-domácí burze v nabídce nějaké zbraně a třeba si vybereš. A když ne, zabrousíš do obchodů (např. nad Svoboďákem je Kozak - dobrý obchod , ale je jich jistě víc. Porovnáš ceny, akční nabídky záruky, dostupnost servisu apod.
U ženské bych asi opatrněji volil pistole/revolver. On ten pohyblivý závěr je darebák a ve chvatu, kdy budeš v rozrušení tahat zbraň, nechytneš ji zcela správně a závěr ti roztrhne ruku (jezdí totiž dozadu pár milimetrů nad tvým palcem).
Já osobně jsem nosil 4" Taurus .38Special a párkrát Taurus .357Magnum (to prostřelí i blok motoru), řada kolegů měla kratší 3" hlavně, kolegyně měly stejný kalibr ale menší provedení s 2" hlavní. S dlouhou hlavní přesnější míření na větší vzdálenost (zastavení jedoucího auta, agresivního zvířete a pod ). Mimochodem u těch .38 je možnost použít i tzv. prasečí patrony = slepé patrony bez kulky = ke strašení nebo třeba jako startovací pistoli :) . A taky lze do zbraní strkat plynové náboje (slzný plyn) nebo třeba speciální střelivo (něco jak brokové polštářky-udělá to pořádné modřiny, ale neprostřelí tělo ani plášť letadla :P ). Ale to ti spíš poradí fandové a odborníci v obchodě, já to posuzuju z polohy ochrany osob a majetku.

Pro osobní ochranu bych já asi šel do 2" zbraně s ráží .38Speciál (=9mm) nebo .22(LongRifle=malorážka). Sportovní střelba je něco jiného, tam bych si vybral asi nějakou Beretu nebo SigSauer. Samopal asi český Škorpion nebo německý Heckler-Koch MP5, kulovnici zřejmě .... ale to už jsme někde jiinde :)

optal jsem se pana Gůůgla - http://www.buchtik.eu/Revo/Revo.htm a najde se tam hodně podobně zaměřených webů :)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 11:00:55 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 11:28:14
Příspěvky: 1465
Bydliště: 100 v ježatá
Já miluju dvoučinné zbraně :idea: například takový "Deserteagle" vystřelíš trefíš a stojíš o dva metry dál :lol: a jsi tím pádem mimo balistickou dráhu :haha: :cool:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 11:14:17 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
Catman: super dekuji za info, vsak ja nekloupim prvni vec co se namane, to chce cas takova vec.

Mazel: joo tak tuhle bych si koupila hned, kdyby to bylo mozny :D


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 11:21:51 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 11:28:14
Příspěvky: 1465
Bydliště: 100 v ježatá
No je poněkud větší :lol: ale za pas se vejde :hihi: chce to jen používat oslabené střelivo (a kšandy - neboť je i těžší) jinak to kromě tanku prostřelí i ten barák za ním :haha:
Tuto zbraň používá Izraelská armáda a to o tom něco muší vědět .... :haha:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 12:02:54 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
Ja bych rada neco legalniho:D baraky a tanky strilet snad nebudu :D


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: sob 09. led 2010 13:37:39 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 11:28:14
Příspěvky: 1465
Bydliště: 100 v ježatá
Martinka píše:
Ja bych rada neco legalniho, baraky a tanky strilet snad nebudu
No ona legální je, ale jako osobní zbraň naprosto nevhodná :idea: Dobře Ti poradil catman
Dva roky jsem měl u vnitra na starosti střelnici a mám tu ještě propadlý papíry na opravu ručních palných zbraní (už jsem je neobnovil) tož zbraních něco málo vím a občas nechápu co si dokážou lidi jako osobák pořídit :shock: Pokud si pořídíš, tak už jenom samotné vyndání v krizové situaci znamená 50%tní použití :idea: tož opatrně :otricelo:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 4   [ Příspěvků: 36 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz