Změnit velikost textu
Právě je čtv 28. bře 2024 16:29:45


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 4   [ Příspěvků: 36 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 0:03:58 
zakladatel
zakladatel

Registrován: ned 23. lis 2008 0:04:20
Příspěvky: 75
Bydliště: Hanácká rovina - s Borůvkou :)
no, s tím vyndáním bych to mohl vidět jinak - finálně ale záleží na vyšetřovateli a posouzení soudcem - pokud vytáhneš zbraň oprávněně (§§ 13 a 14 TZ = KN a NO ), tak je to OK.

Pokud ale není ta oprávněnost jednoznačná (někdo by ji zpochybnil), tak pak i samotná hrozba zbraní by byla TČ ve stádiu přípravy nebo TČ ve stádiu pokusu. A to už je špatné. Jenže, pokud kvér nevytáhneš včas, tak už na to nemusíš mít čas a příležitost. A nějaký varovný výstřel může zaplašit a nebo naopak vyvolat nežádoucí reakci protivníka - např. to že on vytáhne (rychleji) kvér taky.

Jak je řečeno v TZ, nesmí být použití zbraně v KN "zjevně nepřiměřené" hrozícímu nebo trvajícímu nebezpečí. Takže pokud proti křehké ženě půjde 2m chlápek s holou hlavou a kérkou na celém těle, je to asi přiměřené, jestli ho picneš do nohy nebo ramene. Pokud ale postřelíš 19tiletého kluka, co ti sprostě nadával a hulvátsky vyhrožoval, už to nebude tak jednoznačné.

U ozbrojených složek (PČR, MěPOl ) to je jinak, tam je "hrozba služební zbraní" definována jako donucovací prostředek (a to ji ani nemusíš vytasit). Za mých služebních let jsme pod sedadlem v autě vozili nůž. Pokud už by ke střelbě došlo, tak "pachatel na mě zaútočil nožem a v té tmě jsem jinou možnost účinné obrany neměl. Zeptat se ho nemůžete, protože už nemluví a nedýchá..."

Nejlepší je totiž mrtvý pachatel, ten nevypovídá proti tobě. Bláboly o šetření zdraví a života pachatele jsou fakt kravina (každej polda střílí najisto, protože jinak by sedět mohl taky on ) - - viz nedávno zastřelený zloděj autíček v Olomouci (mimochodem jsem jej znal :) )

Osobně zbraň nemám, je to starost a průserová záležitost. Pokud by se na mě někdo chystal, stejně by mi k obraně příležitost nedal :cry:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 1:08:14 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
Catman: je to tak jak rikas, naprosto se vsim souhlasim. Proti me vetsinou chodi ta tmavsi cast obyvatelstva. nekolikrat se me pokusili okrast a je na dennim poradku ze za mnou nekdo jde, utika, mluvi na me nebo podobny...a nikdy se nejednalo o bezneho cloveka vzdy o nejake pochybne individuum. ma cast rodiny se pohybuje na dost tenkym lede a je treba mit zalohu. Ja to nikam nosit nebudu, chci to pro jistotu kdyby co ja vim... nikdy nevite. Ale chci chodit na strelnici, a dal bych to nejak nerozvadela. Clovek co chce zbran musi byt se vsemi okolnostmi seznamen a srozumen, takze nepredpokladam, ze nekoho na potkani picnu :)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 17:51:39 
zakladatel
zakladatel

Registrován: ned 23. lis 2008 0:04:20
Příspěvky: 75
Bydliště: Hanácká rovina - s Borůvkou :)
pak bych asi volil plynovku (vystřelí to slzný nebo pepřový plyn) a je to dostatečně účinné....ale bacha na vítr :D


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 18:05:37 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
catman píše:
pak bych asi volil plynovku (vystřelí to slzný nebo pepřový plyn) a je to dostatečně účinné....ale bacha na vítr :D


Mam XY spreju a jsou k nicemu, nevim jak je to se zbrani. Ja bych radsi zbran, ne hracku.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 18:29:09 
Martinka píše:
catman píše:
pak bych asi volil plynovku (vystřelí to slzný nebo pepřový plyn) a je to dostatečně účinné....ale bacha na vítr :D


Mam XY spreju a jsou k nicemu, nevim jak je to se zbrani. Ja bych radsi zbran, ne hracku.

Souhlasím s Catmanem. Plynovka je účinější než spray a na první pohled ji od střelné zbraně nerozeznáš. Kravál dělá taky stejný a ještě se vyhneš spoustě problémů, kdyby Ti ji útočníci vzali..., a případně použili proti Tobě...

Další zde nepopsané je, že tu zbraň a munici nemůžeš jen tak nechat doma ležet, jinak se sama vystavuješ možnosti trestního stíhání, kdyby ji někdo zcizil... Pro uschování zbraně a střeliva potřebuješ trezor. Nebo je chlapi i jiný relevantní způsob???


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 18:44:41 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
Dr.G.swist píše:

Další zde nepopsané je, že tu zbraň a munici nemůžeš jen tak nechat doma ležet, jinak se sama vystavuješ možnosti trestního stíhání, kdyby ji někdo zcizil... Pro uschování zbraně a střeliva potřebuješ trezor. Nebo je chlapi i jiný relevantní způsob???


Trezor mam u sebe doma, a otec ma dva, jeden ve zdi a druhej primontovanej ke zdi :)


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 18:59:40 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 17:59:36
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
Martinka píše:
catman píše:
pak bych asi volil plynovku (vystřelí to slzný nebo pepřový plyn) a je to dostatečně účinné....ale bacha na vítr :D


Mam XY spreju a jsou k nicemu, nevim jak je to se zbrani. Ja bych radsi zbran, ne hracku.

Můj první prítel plynovku mel. Pry se i plynovkou da ublizit, pokud vystrelis z blizka. Je fakt, ze kdyz jsem plynovku videla zblizka, tak bych nerekla, ze je to JEN pllynovka :mrkni:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: ned 10. led 2010 21:37:24 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 11:28:14
Příspěvky: 1465
Bydliště: 100 v ježatá
catman píše:
no, s tím vyndáním bych to mohl vidět jinak -
Já to nemyslil paragrafově, ale prakticky, ono taky záleží na reakci útočníka :otricelo:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: stř 03. úno 2010 12:06:37 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. led 2009 18:19:09
Příspěvky: 578
Bydliště: Praha
Ahoj, objevila jsem tohle téma, tak se hned připojim. Někdy si připadám jak chlap, že jsem ujetá na auta a zbraně :).

Taky bych si chtěla časem pořídit pistoli (zatim jen ten průkaz), cítila bych se bezpečněji, taky samozřejmě nechci nikoho střílet. Bydlim v domě, kde často je dole v noci spodní patro prázdný a to je přesně příležitost pro zloděje, stává se to u nás poměrně často. Třeba i naše sousedy už takhle vykradli, když nahoře spali. A nerada bych se probudila, slyšela takový zvuky a musela jen ležet a čekat až odejdou. Ale bez zbraně bych dolu nešešla.
A krom toho mš střílet baví, takže i pro to.

Někde jsem slyšela, že komplet zhotovení zbrojního průkazu přijde asi 4 tisíce, je to reálný?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zbraně, zbrojní průkaz
PříspěvekNapsal: stř 03. úno 2010 12:08:27 
Superdrbna :)
Superdrbna :)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. led 2009 15:42:12
Příspěvky: 1891
No nevim kde bydlis, jestli se to lisi mestem ci vesnici, ale tady v Brne to realny neni, to spis tak 6000 +-


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 4   [ Příspěvků: 36 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz