Změnit velikost textu
Právě je pát 29. bře 2024 12:48:23


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 5   [ Příspěvků: 44 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: sob 22. říj 2011 21:02:29 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Jelikož ze sociálního pojištění nám jde na náš důchod zhruba 3procenta, což je totální almužna - při 5000,-kč měsíčně OSSZ je to 150,- kč, z čehož snad ani nějaký měsíční příjem ve stáří být nemůže :noa: , co máte dál? Penzijní připojištění, to máme s manželem od 30 let, od příštího roku by mělo být povinné s tím, že pokud se konce nedožijete, propadne státu :noa: . Staré smlouvy obsahují ještě osobu, která by eventuelné dostala tu sumu, když se jí nedožijete. Co dál, nějaké fondy? ČSOB nabízí něco - běží na ně reklama v televizi. Našetřit si do štrozoku? :hihi: Dále máme nějaké kapitálové životky, které v 60 letech dostaneme, ze začátku byly úrokované dokonce 16%, nyní už jen 5ti, ale i to je docela dobré.
Podělte se :victory:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: sob 22. říj 2011 21:17:07 
.já bych ani nechtěla být v této době mladší...tak mám svůj daný peníz a mám klid. Lidi budou čím dál většími chudáky.
Pár jedinců ne ,,ale člověk neví....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: sob 22. říj 2011 21:25:11 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
já si myslím, že my už od státu nic nedostaneme, alespoň ne tolik, aby to stačilo na uživení :noa:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 6:20:36 
taky máme penzijní i životky,ale co bude za 12 let,až půjde muž do důchodu,nemám tušení :noa: ..ono je to špatné už teď,mamka má důchod i za tatínka dohromady 10 tis a sipo platí 7 tis + ještě nějakou platbu a z důchodu jí nezůstane ani kačka :hruza:
I proto jsem ráda,že jsme šli z bytu pryč.Tím,že proběhla na paneláku rekonstrukce a brali si na to úvěr,by jsme teď platili za poplatky 12 tis a tady nám sipo vychází na 5,5 tis :yes:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 9:53:12 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Bří, penzijko a životka nám bude proplacena a na chvíli bude bene, ale co pak? Umřít? :noa: Co zajistí nějaký slušný příjem - aspoň těch 10 tis měsíčně - i když to je pakatel :noa: Moji tcháni se celý život dřeli, po revoluci začali podnikat, měli obchod v Karlových Varech, pak už to nějak nešlo, jak přišly supermarkety, kde je všechno, obchod prodali za pět melounů a už z toho nemají nic a to si ani moc nevyskakovali, auto si koupili ojeté, ani nejezdili na dovolené, spíš na výlety a do lázní. Teď nemůžou vystačit z důchodu, který jim dělá dohromady asi 18500,- kč, naši mají stejný důchod , ale jsou hodně skromní, takže mamka ještě 8tis měsíčně ušetří :hihi: - asi taky nějaká čarodějnice :chihihi: , ale když pak jeden odejde, tak na to sám člověk nestačí.

Sipo máme stejné 5 705,- kč, to je ale jen elektrika a plyn, teď k tomu hodím digi tv a bude to 6 litrů.


Naposledy upravil Mikyska dne ned 23. říj 2011 9:57:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 9:54:43 
Keliška.
Keliška.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. zář 2010 19:45:31
Příspěvky: 2215
Bydliště: Praha
Mikyska píše:
já si myslím, že my už od státu nic nedostaneme, alespoň ne tolik, aby to stačilo na uživení :noa:

Od roku 1995 spořím penzijko, budu babka milionářka ....


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 9:59:27 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Lenka píše:
Mikyska píše:
já si myslím, že my už od státu nic nedostaneme, alespoň ne tolik, aby to stačilo na uživení :noa:

Od roku 1995 spořím penzijko, budu babka milionářka ....

my s manželem taky zhruba od té doby, to ještě platilo, že ho dostaneme v padesáti vyplaceno, může se ale v tom spoření pokračovat? Nespadne to pak do nových a děsně blbých podmínek? Dokonce řešili, že v šedesáti nebude vyplaceno celé, ale bude člověk dostávat měsíční rentu, a když umře, propadne to státu, nedostane to osoba oprávněná, jak to bylo v těchto smlouvách zaneseno :noa:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 10:09:33 
Keliška.
Keliška.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 07. zář 2010 19:45:31
Příspěvky: 2215
Bydliště: Praha
Mám tam dohodnuto, že to dostanu celé a je to předmětem dědictví.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 10:23:47 
Mikyska píše:
Bří, penzijko a životka nám bude proplacena a na chvíli bude bene, ale co pak? Umřít? :noa:

to vůbec nevím,co potom...Spoustu lidí se ani důchodu nedožije,když ho pořád posunují :noa:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 13:20:17 
Lenka píše:
Mám tam dohodnuto, že to dostanu celé a je to předmětem dědictví.



dědictví je na prd,,,musíš se stejně dělit s ostatníma opominutelnými dědici. Má neteř --myslela že pojde ,jak zjistila že mne musí vyplatit.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 5   [ Příspěvků: 44 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz