Změnit velikost textu
Právě je pát 29. bře 2024 10:31:55


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 5   [ Příspěvků: 44 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 17:18:29 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Petrulka píše:
Jedině léky,,

no třeba, kosmetika - tak aspoň krém na obličej a na ruce, nebo krém na bolavé klouby :noa:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 17:19:09 
,,Miky já když jsem bydlela v Čechách, a chlap si našel babu a mne nechal tak s děckem,,neměla jsem zaměstnání on mi nedávat nic..v určité době,,,a já vařila polévku z rohlíku a kmínu.. Já vím co je VELKÁ chudoba,,neplatila jsem nájem,měla jsem štěstí,že se ON neodhlásil. Byt jsem pak dostala já a vrátila se do Ostravy ,ale musela jsem jít makat do hutí,abych dostala byt. Tedy koupila. A nevydělávala jsem velké peníze,,ale stačilo mi to i na to,že jsem jezdila do BLR...Ne jako dnes.To bych neušetřila .Jenže jsem se naučila šetřit,,mamka mi ledacos koupila ..Dnes se nemusím koukat jestli uvalím 10kč ,,nebo 100kč příklad....
Ale bylo lépe. Jako celkově.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 23. říj 2011 17:23:32 
Mikyska píše:
Petrulka píše:
Jedině léky,,

no třeba, kosmetika - tak aspoň krém na obličej a na ruce, nebo krém na bolavé klouby :noa:


nepoužívám krémy žádné ani na klouuby,,zatím chodím....jedině tužku na linky. Jo a lak na vlasy,ale ten vydrží dlouho. pojídám vit. Ba léky na cukr.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: ned 06. lis 2011 21:44:22 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led 2010 17:49:51
Příspěvky: 674
Mikyska píše:
já si myslím, že my už od státu nic nedostaneme, alespoň ne tolik, aby to stačilo na uživení :noa:

nedostanem a kdoví jak to dopadne i to co si šetříme....já mám důchodový zatím asi tři roky a to mi přispívá práce. Já jen 100,-. Ale můj finanční poradce mi řekl, že to není zrovna nejistější varianta spoření...taky nemusíme dostat nic :cry2: , k tomu si platím něco málo životní, který je spojený se spořícím, tak snad tam něco do důchodu našetřím. No a asi rok si spořím do fondů....investiční program..tož snad aspoň to bude záruka i když kdo ví....


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: úte 10. led 2012 17:28:51 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Takže s penzijním připojištěním přecházím k Allianz, protože mají zhodnocení už pět let zpátky 3% , jdu od CSOB stabilita, kde zhodnocují už jen 0,4, ať si trhnou


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2012 18:40:43 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led 2010 17:49:51
Příspěvky: 674
holka píše:
Mikyska píše:
Takže s penzijním připojištěním přecházím k Allianz, protože mají zhodnocení už pět let zpátky 3% , jdu od CSOB stabilita, kde zhodnocují už jen 0,4, ať si trhnou

a to jde jen tak přejít? ztratíš něco z těch naspořených peněz?

To by mě taky zajímalo?? Jde to jen tak v pohodě??I když právě u penzijního asi ano....u životka ne....ale docela se v tom stejně ztrácím, jak to bude muset být povinný :hypnoza: budu se bát aby to nebylo riskantní a člověk o ty prachy nepřišel.....


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 11:56:12 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
k Allianz se dá přejít jen teď do konce února, pak je šlus , žádný poplatek ani ztráta peněz nehrozí, hlavně u penzijních připojištění to chce zjistit, jak je to s oprávněnou osobou, některé to mají tak, že když majitel penzijka umře, dostane ty jeho peníze oprávněná osoba až zase ve svém důchodovém věku, u All teď podepisuju, že by je měl dostat do roka.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 12:14:40 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Nový podmínky jsou pěkně hnusný, od příštího roku jsou penzijní připojištění povinná, jsou do 65ti let a pak nedostanete naspořené peníze najednou , ale budou vypláceny v měsíčních rentách po dobu asi 20ti let :noa: , takže když nebudete mít majlant, budete měsíčně dostávat prd. Přechod k jinému PF je možný jen do února, pak se už nedá měnit, poplatek je 800kč, pokud máte fond kratší dobu než 5 let, jinak je to bez poplatku. Zatím je nejvíce zhodnocen ten od Allianzu, tak uvidíme. Já mám taky dilema, máme od csob a v 50ti si je můžeme vybrat, tak nevím, když přejdu k allianz, musíme spořit do 60ti, ale co když budem v 50ti ty peníze potřebovat a já je takhle zmrazím? Dceru jsem tam převedla, ta ho má do 60ti stejně. Dále bude státní příspěvek až od 300,.vašeho měsíčního vkladu, nejvýhodnější bude 1000,- a stát bude přispívat 230,-.
Takže, kdo nemáte, tak letos ještě založit!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 12:30:08 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 19:48:37
Příspěvky: 647
To s námi zase vymetají, přitom mám známého na důchodovém a tam spočítali, že peněz na důchody aj. chodí do státní kasy dost, jen se prostě tunelujou někomu do kapes!!!! To je hlavní problém, s kterým by se mělo něco dělat!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spoříte na důchod?
PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2012 12:50:37 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
holka píše:
Já mám ING, platím 1500 měsíčně a stát mi pošle 150Kč. Zhodnocení loni bylo 2,14%. Čerpat starobní penzi můžeme od 60 kdy se rozhodneme, zda to chceme jednorázově nebo měsíčně do smrti. Pak je tam výsluhová penze - což by mělo znamenat, že můžeme odčerpat po cca 15 letech spoření část naspořené částky. Jak to mám s výplatou oprávněné osobě si nejsem jistá, může to ale být předmětem i dědictví, takže by se mělo jednat o jednorázovou výplatu. Rozhodně se na to zeptám.

Nabízejí ti v ALianz výrazně lepší podmínky???

Allianzka právě nejlíp hospodaří a zhodnocuje už pět let třemi procenty, mám kamarádku finanční poradkyni, tak to vše zjišťovala. Od příštího roku budeš dostávat tu vyšší státní podporu - 230,- kč, a na oprávněnou osobu se zeptej, protože pokud jí tam nemáš zanesenou, dostal by ty peníze stát, penzijka nespadají do dědictví! Ale má se s tím něco udělat.
Allianzka zhodnocovala i v době krize, má to tak nastavené, že se jí netýkala


Naposledy upravil Mikyska dne čtv 12. led 2012 13:02:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 5   [ Příspěvků: 44 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz