Změnit velikost textu
Právě je čtv 28. bře 2024 15:37:45


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 12 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 16:50:43 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 17:59:36
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
Ahoj, hledam nekoho, kdo mi konecne poskytne informaci ohledne prevodu penez v EU.

1) jde o prevod vyssi castky 47 tis. €
2) prevod je mezi korespondecnimi partnery (Slovenska Sporitelna a GE MONEY CZ), tudiz se to prevodu nepletou dalsi banky
3) prikaz byl dan 3.6. 2010, proveden byl 8.6. 2010 (to jsme zjistovali vcera, takze vime, ze penize SK odesly)


Jde mi o to, ze stale cekame na penize za prodej bytu, vse se splnilo, prikaz byl dan i proveden a penize nikde. GE mi rika 5 pracovnich dnu, aby penize byli na mem ucte, Slovenska sporitelna rika 9 pracovnich dnu. Obe banky se ohani normami EU - pritom se neshoduji.
Vcera skrze kupce byla dana reklamace. Ta trva az 3 pracovni dny.

Nevim, zda mame takovy pech,ale je to uz na hlavu, ze takovou dobu cekame na ruzny papiry a kdyz uz se platba odesle, tak nevime kde je.
Pritom je to platebni styk mezi dvema bankama, tak kde se ted ty penize nachazi, kdyz z SK odesly, ale v CR v me bance nejsou.

Zkusila jsem dokonce i infolinky ruznych bank. Zajimalo me, zda se shoduji s GE v delce prevodu. Bohuzel KB mi napsala 3 pracovni dny, Unicredit bank dokonce 2 pracovni dny.
Zkousela jsem ruzne banky z duvodu toho, ze GE mi ze zacatku byla schopna tvrdit, ze platby v € jdou pres CNB, coz neni pravda. Pak mi bylo tvrzeno, ze Slovenska sporitelna a GE nejsou korespondecnimi partnery a pritom jsou.

Prosim, pracuje tu nekdo v bance a vyzna se v tomto, aby mi konecne vysvetlil co a jak a co se mohlo stat, ze ty penize stale nedosly?

GE mi nijak nepomuze a banka kupce se s nami nebude bavit z duvodu, ze nejsme jejich klienti.

Pritom banka uz ma na byte zastavni pravo, kupec ma dokument, ze se defacto muze nastehovat a my stale bez penez.


Naposledy upravil JUDr.tyweee dne pát 18. čer 2010 16:53:23, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 16:52:13 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 17:59:36
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
Na netu jsem si nasla vselijake povidani, ale nenasla jsem primo neco o tom, co je pravda, jake jsou lhuty. Jasne jsou od listopadu 2009 dany doby pro tuzemsky styk,ale pro mezinarodni jsem tak nejak vycetla, ze sice normy EU jsou,ale jaka banka, takova doba - bohuzel to byl zdroj z netu, kde to bylo takove povidani, takze taky se tomu nemusi verit na 100%.


Opravdu komukoli, kdo ma takove informace, velice dekuji za vyjasneni, kam se mohli ty nase penize zatoulat. :love2:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 17:20:15 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 17:59:36
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
Jeste bych rada doplnila a omlouvam se vsem blbcum na svete, ze ten nas kupec je fakt blbec nejvetsi. Duvod - uz nekolikrat nam rekl, ze penize jsou odeslany a pritom trebe jen podepsal dokument k odeslani penez az bude hypo cela dodelana, vc. dekretu na byt, atd.
Takze uz jsem takhle na penize cekaly snad 3x a vzdycky to bylo jen dalsi "nateseni" a pak zklamani, ze se zase na neco ceka.

V utery ho pritel poslal do Slovenske Sporitelny, at udela reklamaci. Den predtim tam byla jeho zena, ktera je rucitel. Oba se pouze zeptali, zda penize byly odeslany a zadnou reklamaci neudelali.
Ta se udelala az vcera pote, co pritel s kupcem mluvil a ten byl opet v bance. Dal ji pani, ktera toto ma nastarosti a ona az po rozhovoru s pritelem pristoupila k teto reklamaci.

Navic ona opet tvrdila neco jineho - prevod 5 az 7 pracovnich dnu, pokud se jedna o vyssi castku, tak pote, co penize dojdou do me banky, tak pry na spracovani a pripsani na muj ucet, maji dalsich 5 pracovnich dnu.
Nevim, jaka vysse je vyssi castka. Vetsinou se uvadi 50 tis. €, coz nesplnujeme.

Pote mi to nedalo a znova jsem volala na svou banku a ti mi rekli, ze 5 pracovnich dnu celkove je na prevod,ale i spracovani.

Uz v tom mam opravdu hokej.

Kdybysme ty penize tak nutne nepotrebovali, tak je mi to sumak, at se prevadi klidne mesic,ale 200 tis.Kc musime dat me mamce, pak je tu jeste neco pro meho ex, ktery nam predtim pronajimal byt, leasing a pujcka v bance. Chceme umorit tyhle veci a mit proste klid - urcite to znate, kdo mate treba nejakou pujcku a jak ji splatite, jaky je v dusi klid.

Uz nikdy zadnou pujcku nechci. :pcbum:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 17:22:27 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
Tyw, já když posílám z KB eura do Itálie tak tam jsou za 3 dny, jedna se max do 1000eur. No to jsem ti moc nepomohla :bleee:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 17:25:50 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 17:59:36
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
Miky - me ti GE jeste napsala, ze kdyz se jedna o vyssi castku, ze se pry muze u odesilatele overovat, zda to neni neco leveho. Asi jako prani penez, ci co.

Uz jsem z toho fakt otravena. Hlavne z toho, ze se nemas jak dopatrat co se deje. GE pry nemuze, Sl. Sporitelna taky ne, ze nejsme jejich klienti.


Naposledy upravil JUDr.tyweee dne pát 18. čer 2010 17:31:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 17:27:16 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
to je síla, ale vezmou si za to poplatek určitě pěknej balík :noa:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 17:28:22 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 17:59:36
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
Mikyska píše:
Tyw, já když posílám z KB eura do Itálie tak tam jsou za 3 dny, jedna se max do 1000eur. No to jsem ti moc nepomohla :bleee:

Miky, on je i prave snad rozdil, kdyz posilat € z euroveho uctu do zeme, kde je mena €.
Oni nam posilaji €,ale ja mam ucet jen v CZK. Tak nevim, zda i tohle ma nejaky aspekt k delce.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 17:29:58 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub 2009 17:59:36
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
Mikyska píše:
to je síla, ale vezmou si za to poplatek určitě pěknej balík :noa:

To jsem se ptala pritele, zda poplatky jsou na kupce, na nas, ci pul na pul.
Pritel mi rekl, ze to jde za kupcem, jelikoz je to hypoteka, tak nam by mela jit cela castka, bez poplatku.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 17:38:39 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
já mám taky jen korunový účet, ale oni to na eura převedou v docela výhodném kurzu


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mezinárodní převody - mezinarodni platebni styk
PříspěvekNapsal: pát 18. čer 2010 17:40:45 
Superdrbna ;)
Superdrbna ;)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. zář 2009 18:48:28
Příspěvky: 3219
Bydliště: karlovarský kraj
aha, takže kupec vám převádí na účet peníze? A viděli jste jeho bankovní příkaz? Už to vidím - už je to převedené. To víš, GE na tom musí ještě něco vydělat, než vám to připíše na účet


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 12 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz