Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 158   [ Příspěvků: 1576 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 158  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 21:55:08 
(skrytý) píše:
Petrulka píše:
,,za jak dlouho kvete JUKA?

Jestli jsi ji měla z odnože, tak klidně už druhý rok. Záleží na velikosti.



,,ano -kamarádka mi ji vykopala ze země a je už velká a rozšířila se i do prostoru.

děkuji Ti,,,,mám ji od loňska,,a už mám z ní dvě .. :bye:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 15:17:03 
Ivana píše:
(skrytý) píše:
Hodně pomůže v zimě zasypávat keř sněhem.



Vyzkouším děkujíííí,jen to budu mít malonko složitější neb to mám na balkoně ve druhém patře a málokdy mi nasněží na balkon :hihi:

Nosit domů v igelitce. :D V těch nádobách je to přezimování fakt problém, to se nedá pořádně zalít - a když půda rozmrzne, tak ta malá uchovaná zásoba vody je okamžitě pryč. Chce to pořádný květináč, ale i ten každá kytka jednou přeroste + nechat si namíchat dobrou směs, aby měla víc rašeliny, než ta zahradní. Sice tím přijdeš o živiny, ale můžeš přihnojovat - a ona zase když pomaleji roste, tak tím menší problém s vodou. Ale můžeš zalévat klidně i vlažnou vodou, vzniklá námraza na povrchu nevadí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 23:47:22 
Dík za pozdrav, já taky tebe. :)
Ony ty stromky/keře v nádobách obvykle nezmrznou, ale uschnou - na jaře to vypadá jako zmrzlé, ale není.
Ještě pomáhají různé hydrogely, třeba: http://www.nejzahrady.cz/kvetinarstvi-plzen/hydrogely/ , ale je to drahé jako prase.
Jinak místo toho tenkého polystyrenu je šikovné dávat mirelon (tuším tak se to jmenuje - je to taková ta "tkanina", co se dává pod plovoucí podlahy). Akorát pozor, je neprodyšný, takže to chce obalit jen květináč, třeba to ještě nechat kus trčet nahoru přes okraj, ale ať nemáš většinu rostliny tímhle přikrytou, aby ti naopak neshnila.
A ještě je dobrý trik proti chladu vyložit vnitřek květináče tím polystyrenem nebo mirelonem, pak teprve hlína a výsadba.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: stř 01. zář 2010 23:54:43 
Tady si to pročti, je to tam dobře popsané:
http://www.falconry-cz.com/faq.html


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 21:43:38 
Keliška.
Keliška.

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:23:29
Příspěvky: 1832
Bydliště: Brno
[quote="(skrytý)"
Hodně pomůže v zimě zasypávat keř sněhem
Nosit domů v igelitce. :D V těch nádobách je to přezimování fakt problém, to se nedá pořádně zalít - a když půda rozmrzne, tak ta malá uchovaná zásoba vody je okamžitě pryč. Chce to pořádný květináč, ale i ten každá kytka jednou přeroste + nechat si namíchat dobrou směs, aby měla víc rašeliny, než ta zahradní. Sice tím přijdeš o živiny, ale můžeš přihnojovat - a ona zase když pomaleji roste, tak tím menší problém s vodou. Ale můžeš zalévat klidně i vlažnou vodou, vzniklá námraza na povrchu nevadí.[/quote][/quote]
Existuje takový prostředek, který se míchá do zeminy, který váže vodu. Dokáže pojmout velké množství, takže dlouho vydrží. Momentálně si nevzpomenu, jak se to jmenuje, ale zítra napíši. Já to používám třeba u bonsají, je to super


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 21:47:35 
Keliška.
Keliška.

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:23:29
Příspěvky: 1832
Bydliště: Brno
Krtek píše:
iviku...hlásí průdké ochlazení,ráno mají být jenom 3 stup. a já nevím co na to ty trumpety.Ty sazenice co mám,dám raději do chaty,ať to nenamrzne.

Myslím, že mně trumpety zničily až teploty kolem nuly. Květy vydrží víc než listy. Když se to stane, odříznu omrzlé části a uklidím do chladna. Ani nemusí být na světe, pokud je do 10 st.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 22:06:12 
ivik píše:
Existuje takový prostředek, který se míchá do zeminy, který váže vodu. Dokáže pojmout velké množství, takže dlouho vydrží. Momentálně si nevzpomenu, jak se to jmenuje, ale zítra napíši. Já to používám třeba u bonsají, je to super

No to je ten hydrogel, ne? Ještě existuje něco jiného? Sem s tím!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: pát 03. zář 2010 10:30:27 
Keliška.
Keliška.

Registrován: čtv 28. kvě 2009 10:23:29
Příspěvky: 1832
Bydliště: Brno
Krtek píše:
iviku...díky.Už se nám to blíží :pcbum: zima se zase potáhne.Luštěnice jsou letos tak strašně nízké,loni jsem je měla velké jak tuje...snad budou nějaké semena.

Semena ti když tak dám já :haha: :hihi:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: pát 03. zář 2010 10:44:42 
,,Tak letošní léto jak to shrnu,,se mi nelíbilo,buď bylo šílené horko,které nemusím a nebo lijáky ty také nemusím,,,
takže uvidím snad jaká bude zima. Já jsem si splnila to co jsem měla v plánu v létě ,tak je to OK.Uvidíme jaké bude léto na příští rok. A jaké kytky nás chytnou ,,bude-li nějaká změna jak tady čtu každým rokem je jiná.
Myslím jednou Kustovnice ,pak Luštěnice teď Trumpety ,,,uvidí se ,co to bude ,,,já ani už nevím .
Já jsem už na trvalky ...akorát nevím,kam mám umístit to kolo od vozu Na chatku se mi nehodí. Něco musím, vymyslet někde udělat zídku a dát ho tam jako okno... ale kde? Akorát mne štve ještě,že mám dvě jezírka a chtěla jsem to spojit ale je s tím fůra práce. Tak mám jedno okrasné a druhé na ryby ...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahrada...3
PříspěvekNapsal: pát 03. zář 2010 11:38:26 
Krtku, mám pro tebe další špek z kategorie "co mne nezabije, to mne posílí" :D - divoká rajčata.
Je to botanické rajče, praotec (pramatka?) všech rajčat a roste to fakt divoce. Já je mám letos poprvé, dostala jsem na jaře sazenice s instrucemi "nic s nima nedělat", ale příští rok je vpletu do plotu, mám toho na zemi chuchvalec 2x2 metry a blbě se to obírá. Takže doporučuju vyvázat, anebo poslat na babu (čímž jí ale poskytneš vynikající rajčátka).
Plody jsou droboulinké, menší než cherry rajčata v obchodech, tak 1 cm a žluté ještě menší (žluté ani nenabízím, protože nejsou moc dobré a skoro se nadají sklidit, ale jestli budeš chtít...).
Rostou v hroznech a je to pro přímou spotřebu, protože hned po utržení šušně prasknou - a popravdě si nedovedu představit to připravovat ro nějaké větší sterilování, obírat to...určitě by byly výborné sušené, ale je to fuška pro pilnou hospodynku (to nejsem já).
Chuťove jsou senzační, hodně intenzívní rajčatová chuŤ, kyselé a málo sladké, silně aromatické. A vypadají nádnerně v celých hroznech na obložených mísách, jako přerostlý rybíz, každý se po nich hned vrhne.
Nijak se nepěstují, nehnojí, nestříkají, neokopávají, nezalívají...
Chceš nasušit semena? Poslala bych ti i plody, ale to by nepřežilo cestu.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 158   [ Příspěvků: 1576 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 158  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz