Změnit velikost textu

Pravidla fóra


Prosím, podělte se i vy s kamarádkami o zkušenosti s různými destinacemi, formami ubytování a cestovkami. Jistě se i vám bude hodit zkušenost jiných.



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě 2010 20:46:13 
My tam byli v létě týden, celou jsme ji prochodili pěšky. Krásné město, památky udržované, ovšem jen budovy jako takové. Zahrady hrůza, jako celé město, hlavně v centru neskutečný nepořádek, všude hromady odpadků, děs ..., samý žebrák a houmlesák válející se mezi prázdnými kelímky na zemi, veřejné WC totální kalamita, jedna mísa pro celou hospodu, o WC ve Versailles se nebudu ani rozepisovat ... Neochotní protivní lidé, co absolutně odmítají mluvit anglicky ... Když si tuhle hrůzu odmyslíš, je to moc pěkný výlet. Prostě se člověk nad ten bordel musí povznést. Určo se tam ještě podívám, po stopách Belmonda, moc jsme toho nestihli, ale byli jsme na hrobu jeho otce. Tam to zrovna bylo pěkné.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě 2010 23:04:12 
Drbna.
Drbna.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 11:28:14
Příspěvky: 1465
Bydliště: 100 v ježatá
Na dotaz Paříž mohu odpovědět jedinné - nepařim bo jsem utahanej :noa:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 8:20:03 
Ivana - to v parcích je pravda a moc mile mě překvapilo, co lidí tam běhá. Přes obědy tam bylo doslova narváno, lidi se sluchátkama běhali jak diví :palec: A pohodičku tam maj, to jo, ale všude. Jestli narazila na ochotnou prodavačku, měla štěstí. A všude to vypadalo mnohem lépe než v centru. Jejich slavná Champs Elysées je fakt dost hrozná, četla jsem v průvodci, jak na Avenue Montaigne - kde jsou boutiky Dior a pod. jezdí limuzíny a dámy v rukavičkách dovezou až ke vchodu do obchodu ... No to nevím jak, když tam jsou silnice rozkopané, samá díra a popelnice přetékající odpadem. U vchodu do Vuittona jsem musela překročit bezdomovce, co tam žebral. A paní prodavačka když vyplňovala certifikát ke kabelce se ptala, odkud jsem a zda je ČR v unii. Fotograf na Montmartru se kasal že ví kde je Praha, prý na trase 5 - to je jejich metro :haha: Ten mě dojal ... Já jsem se ho ptala, jestli fakt netuší, co je 1000 km od Paříže a on mi naprosto klidně odpověděl že ne ... Nemělo cenu se s ním dohadovat :haha: Moje spolužačka z gymplu si vzala francouze, ale žijou tady. Zkuste hádat proč ?? Móda mě nijak neuchvátila - tedy pokud někdo neobdivuje sešlapané žabky , ale budiž jim ke cti, že měly všechny báječně upravené nohy, nalakované nehty, to ano ... A bělochů je tam max. 10% a to bylo i s turistama. Jsou to cizinci ve vlastní zemi.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 9:50:42 
Pár upravených chlapů jsem tam viděla, mladí v obleku na skůtru, to jo, člověk to fakt musí odfiltrovat. Z Eifellovky je úchvatný pohled, ve Versailles jsem si říkala, že se dotýkám "stejných" věcí jako štáb z Angeliky, jako ti lidé co tam žili ..., atmosféra je tam úžasná. Jen kdyby aspoň jedna kašna stříkala vodu ... Dám do galerie pár fotek.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 10:46:02 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis 2008 14:51:15
Příspěvky: 530
Bydliště: nedaleko Ostravy
My byli v Paříži 2x a fakt se mi líbila. Jednou na Silvestra a jednou v létě. Vždy jsme toho chtěli stihnout hodně, takže vždy jsme to brali rychle, ale kdybych si mohla vybrat, tak bych tam jela zase. Champs Elysees mi připomína trochu delší Václavák. Versailles jsem viděla v zimě a nebylo se na co dívat a když jsem ji uviděla v létě, tak to byla fááákt nádhera. Je pravda, že francouzi jsou strašně v klidu a nic neřeší. Prodavačky v supermarketech by se měly od našich učit v rychlosti. Čím větší fronta, tím ta pokladní zpomalovala:-D Ovšem toho zboží v marketech (ryby, zelenina, ovoce, saláty), tak to jsem si cvrnkla do kalhot Uáááááá
Co se týč nepořádku, tak ten jsem hodně zaznamenala spíše dole u moře. Francouština je pro mě jeden z nejkrásnějších jazyků, tak doufám, že si ji syn vybere jako další volitelný jazyk na tom jazykovém gym. Manžel ve Francii pracoval cca 5 let a něco málo umí a já na něj v té Francii mohla oči nechat, když komunikoval:-D Brácha mluvil jen AJ a nesetkal se z nevolí. Co manžel žíkal, tak nereagují spíše na NJ:-D


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 11:15:52 
To je fakt, tam jsem do výloh koukala. A víš co se mi moc líbilo? Černošky co nosily ty turbany na hlavě pěkně uvázané, do barvy se šatama, to byla krása ...

Ivana - no na fotce je opravdu jen kelímek, ale ve skoro každém rohu byla hromada. Ale když toto odfiltruješ, město má svou atmosféru, ve svém živlu jsem byla v Latinské čtvrti, braly mě ty boční uličky a ne ty hlavní. Miliony turistů a to kolem, to nebylo nic pro nás, ale to hlavní jsme vidět chtěli. Bydleli jsme na Place de Clichy v malebném pidihotýlku, tak malý výtah jsem v životě neviděla :haha: a pokojík měl i s koupelnou 12 metrů .... A naproti kino, kde visel Johny Depp, takže vše dle mého gusta :yes:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 12:14:45 
Mě šlo o jinou špínu, o takový to "ušmudlání". Vlezla jsem do Mekáče a na podlaze rozpatlaná špína. Nebo kolem 10 hod. dopoledne jsme vlezli do supermarketu a oni vyndali věci z chlaďáku na zem, zákazníci se kolem toho motali, maso, jogurty, zelenina ... a uklízeli - luxovali prach a podobně. Z toho jsem byla v šoku. Všechno bylo hrozně ušmudlané, umolousané. Že se záchody nemohou blýskat to mi bylo jasné, ale zarazilo mě, že je jedna mísa pro celou hospodu. Specielně ve Starbuck kafé. Tohle přeci neodpovídá hygienickým předpisům, jsou v unii jako my, tak proč u nás to musí být jinak? Já když vidím toho zaprcatělýho maďara jak nadává kolem sebe, tak si říkám, ať si udělá pořádek ve vlastní zemi. V Louvru byly záchody pěkné a voňavé. Mě nedělá problém si připlatit, spíš to objevit. Ale kafíčko a čokoládu mají prvotřídní :yes:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 9:21:22 
Ivana píše:
mohu Vám říct,že sem úplně zasněná a vidím se tam :hihi: já poslední rok hodně cestuji :yes: bohužel po netu :cry2:

Na googlu jsou krásné fotky, i panoramatické.Je to jako kdybys tam stála.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Paříž
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 9:52:46 
Spisovatel/ka
Spisovatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. lis 2008 14:51:15
Příspěvky: 530
Bydliště: nedaleko Ostravy
Nádherný byl pohled s Eifelovky, baráky mají stejnou barvu střechy a je to všechno krásně historické:-D Je pravda, že mi to hodně připomínalo pohled z Petřina na Prahu


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz