Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 12   [ Příspěvků: 114 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 14:10:12 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka

Registrován: stř 13. kvě 2009 14:40:21
Příspěvky: 105
:bye: Ahoj holky, ráda bych se podělila o zkušenosti po operací zmenšení prsou. Jsem 11. den po operaci a mám stále problémy, sice už to tolik nebolí, ale z obou prsů mně teče taková nažlooutlá tekutina a mám stále zvýšenou teplotu...mám strach, jak se to bude hojit a jestli není něco špatně...moje lékařka mně totiž skoro nic nesdělila, když jsem se ptala, kdo mě operoval, tak odpověděla, že jich bylo víc, tak mám nahnáno, jak to vše bude, na prsa jsem se ještě neměla odvahu podívat, ale zítra budu muset, protože jsem dnes dostala mastičku proti infekci a musím si ji jednou denně na prsy mazat....Podělíte se se mnou někdo o podobné zkušenosti? Děkuji za každou radu a podporu!!! :love2:


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 14:40:56 
Mírně aktivní pisatel/ka
Mírně aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. dub 2009 17:45:48
Příspěvky: 92
Já jsem dnes 19tý den po opce, měla jsem jedno zmenšení a modelaci obou. Musím zaklepat, že to je zatím bez problému. Jen v jednom prsu mám zbytek modřiny, asi předčasně vyndaný drén. Jinak jsem šitá nevstřebatelnýma stehama. Jak jsi na tom ty? Čím to máš šité? To vyndavání je hodně nepříjemné, zítra mě čeká zbytek stehů vyndat, teda skoro dvě třetiny, bude to pernej den. Kdo ti dělal zmenšení a jak se cítíš?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 14:49:50 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka

Registrován: stř 13. kvě 2009 14:40:21
Příspěvky: 105
:bye: Ahoj, poslala jsem ti SZ....jinak se cítím docela dobře, jen je mně trochu slabo a jsem unavená. Chodíš už do práce? Já jsem počítala max. se 14 dny neschopenky a dnes mně řekla doktorka, že běžné je tak měsíc, no mně se to moc běžné nezdá, co jsem četla, tak všude psali 14 dnů....Mám strach, aby se mně to do července zahojilo...máme už zaplacenou dovču v Chorvatsku...tu mně před operací doporučili, pro dobré vyhlazení jizev...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 14:53:00 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka

Registrován: stř 13. kvě 2009 14:40:21
Příspěvky: 105
Jinak ještě k těm stehům - mám to prý půl na půl....tak taky nevím...ty moje problémy lékaři přisuzují tomu, že zmenšení bylo velké - vzali mně 2 kg - a říkali, že čím větší zmenšení, tím více možných komplikací...tak nevím, ale už propadam depresím...a můžu se tě zeptat, jak si to převazuješ, jestli sama, jestli to něčím mažeš a od kdy ses mohla sprchovat? Děkuji za odpovědi!


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: úte 02. čer 2009 21:23:27 
Mírně aktivní pisatel/ka
Mírně aktivní pisatel/ka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. dub 2009 17:45:48
Příspěvky: 92
Tak to čtu až teď, to už ti odpovědi asi na nic nebudou. Ale sprchovat jsem se mohla 4 den po a potom obden. Měla jsem rovnou podprsenku lipoelastic a po vyndání stehů se po týdnu mám mazat sádlem, vepřové nesolené. Střídám to s měsíčkovou indulonou. Po sádle jsem cítit jak jitrnice, tak to nepřeháním. :haha:
Neschopenku jsem si nechala napsat na 3 týdny, ale prý bývá tak dva. Ona se na to teda nedává, je to třeba čerpat z dovolené.
Jinak nosit podprsenku s kosticema například na dvě hodiny v kuse se prý může od 3 týdne, kdybys třeba někam šla. Opalovat letos vůbec a k vodě na dovču prý za 5 týdnů můžu. Ty ses ptala, kdy můžeš k moři a za jak dlouho?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2009 9:58:40 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka

Registrován: stř 13. kvě 2009 14:40:21
Příspěvky: 105
:bye: Ahoj, já mazat ještě nemůžu, ani sprchovat a to jsem 20. den od operace...mám to zanícené a hnisá mně to...všechno mě kouše a svědí, je to na h...o, už nevím, co udělat, aby se to hojilo, jím wobenzim, pěčlivě dezinfikuju a mažu mastičkou na defekty a je to humáč :hruza: te´d mně na to dala doktorka nějaký obklad a mast a 3 dny to nemůžu sundat, jdu vlastně až na převaz - zítra...je to na prd :-(


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2009 12:45:04 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka

Registrován: stř 13. kvě 2009 14:40:21
Příspěvky: 105
Mně právě doktora předepsala mastičku na defekty - je speciálně na otevřené rány a popáleniny, přijde mně, že se to po tom trochu zlepšílo...no ale žádná sláva...jsem zvědavá, až mě zítra budou převazovat, co tomu doktorka řekně... :angel: kde se dá koupit ta dubová kůra - normálně v lékárně?


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2009 12:47:23 
mě osobně se osvědčil zelený nátěr "Nowikow"
Jen začalo v jizvě něco červenat,tak jsem to namatlala,hezky to chladí,desinfikuje a spolehlivě kryje jako tekutý obvaz.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2009 12:59:36 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka

Registrován: stř 13. kvě 2009 14:40:21
Příspěvky: 105
Jenomže mně to právě pořád mokvá, tak tam nic jinýho dát nemůžu, teda podle doktorky.


Nahoru
 Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poperační stavy a rekonvalescence- hojení jizev,sport atd...
PříspěvekNapsal: stř 03. čer 2009 17:48:20 
Aktivní pisatel/ka
Aktivní pisatel/ka

Registrován: stř 13. kvě 2009 14:40:21
Příspěvky: 105
No právě ta mastička zabraňuje šíření infekcí...je fajn...jinak s péčí doktorů nejsem taky vůbec spokojená, je to tam vždy jak na běžícím pásu, jsem tam 2 minuty a pokaždé u jiného doktora nebo doktorky...


Nahoru
 Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 12   [ Příspěvků: 114 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
TOPlist

Český překlad – phpBB.cz